Çocuk sağlığı ve hastalıkları Diyarbakır’da masaya yatırıldı

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1.Doğu Pediatri Kongresi’nde Diyarbakır Dicle Üniversitesi kongre merkezinde başladı. 21 Kasım’a kadar sürecek olan kongrede Çocuk sağlığı ve hastalıkları Diyarbakır’da masaya yatırıldı. Burada konuşan Doğu Pediatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Velat Şen, Bölgede ilk defa bu denli geniş katılımlı bir kongre düzenlediklerini söyledi

YENİGÜN HABER – Doğu Pediatri Derneğinin Diyarbakır Dicle Üniversitesi kongre merkezinde düzenleyeceği 1. Doğu Pediatri Kongresi başladı. 1. Doğu Pediatri Kongresi çocuk sağlığı ve hastalıklarının konuşulacağı çocuk kongresi bölgede geniş katılımlı ilk kongre olma özelliği taşırken, tüm illerden çocuk hekimlerinin katıldığı kongre önceki gün itibariyle 18 kurslar ile başlayıp dün ise yapılan oturumlar ile devam etti. Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde yapılan toplantı öncesi Doğu Pediatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Velat Şen ve Doğu Pediatri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Asena yapılan kongre ile ilgili bilgi verdiler.

“Meslektaşlarımızın bilimsel kongrelere katılmaları çok önemli”

Bölgede ilk defa bu denli geniş katılımlı bir kongre düzenlediklerini belirten Doğu Pediatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Velat Şen, “Geçtiğimiz yıl kurulan derneğimiz ile 2020 yıl sonu bulaşma toplantılarını 668 kişiyle gururla gerçekleştirdik. Umuyoruz ki bu 4 gün içerisinde burada hem bilimsel oturumlarımız hem de sosyal programlarımız çok verimli geçecektir. Seçkin konuşmacılarımız çocuk sağlığı ve hastalıklarında birçok gelişmeleri bizlere ayrıntılarıyla aktaracaklardır. Meslektaşlarımızın bu şekildeki bilimsel kongrelere katılmalarının çok önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Çocuk sağlığı ve hastalıklarını masaya yatıracağız”

1.Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Asena ise, “2020 yılında kurduğumuz Doğu Pediatri Derneği nihayetinde online toplantılar sonrası şu an 865 katılımcı ile bir büyük pediatri çocuk sağlığı ve hastalıklarını konuştuğumuz, her yönüyle konuştuğumuz bir kongre gerçekleştiriyoruz. Davetimize icabet eden Uluslararası Pediatri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu hocamız, yine Bilim Kurulunun üyesi çok kıymetli Prof. Dr. Ateş Kara hocamız ve ismini sayamadığım onlarca hocamız şu an burada Diyarbakır’da ve çok geniş bir katılımla 1. Doğu Pediatri Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bizim için şu an geldiğimiz nokta inşallah bir adım bir başlangıç olacak ve her yıl bunu daha da geliştirerek her yıl çocuk sağlığı ve hastalıklarını masaya yatıracağız. Diyarbakır’da konuşacağız bunun için de sizlere de çok teşekkür ediyoruz. 18 Kasım’da 3 adet kurslarla başladık. Çocuk nöroloji, çocuk acil ve yoğun bakım, kursumuz ve çocuk EKG Kursu yani kardiyoloji kursu bugün itibariyle kongremizin ilk günü ve biliyorsunuz 2 yıldır gündemimizde olan korona virüs oturumumuzla devam edecek ilk gün. Akabinde her yönüyle yani çocuk sağlığı ve hastalıklarını ilgilendiren nöroloji, metabolizma, beslenme, endokrin acil yoğun bakım tüm yönleriyle dolu dolu bir kongre geçireceğiz. Akabinde sosyal programlarımız olacak, katılımcılarımızı ağırlama adına. Yani özetle çocuk sağlığı ve hastalıkları her yönüyle ele alınacak” diye konuştu. Yapılan açıklamanın ardından 21 Kasım’a kadar sürecek olan ve çocukların sağlığının konuşulacağı 1. Doğu Pediatri Kongresi çeşitli oturumlarla başladı. (Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çocuk sağlığı ve hastalıkları Diyarbakır’da masaya yatırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Diyarbakır Yenigün Gazetesi - Son Dakika Diyarbakır Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin