Diyarbakır Yenigün

Memur-Sen’in yeni Başkanı Nurhak Ensarioğlu

Memur-Sen’in yeni Başkanı Nurhak Ensarioğlu
08 Şubat 2020 - 20:35

Memur-Sen eski Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş’in başkanlıktan istifa etmesinin ardından Olağan üstü kongreye giden Memur-Sen İl Başkanlığı için yapılan seçimde Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu 37 oy ile Yeni Memur-Sen İl Başkanı oldu. Ensarioğlu, seçim sonrası yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kongrede adaylardan Eğitim-Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir 34 oy aldı

DİYARBAKIR YENİGÜN – Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in istifa etmesiyle birlikte boşalan Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanının belirlenmesi için olağanüstü kongreye gidildi. Kongrede, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir başkan adayı olarak yarıştı.

Bu arada, kongre öncesi aday olduğunu açıklayan Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Yüksel Gümüş kongreye dakikalar kala adaylıktan çekildiğini açıkladı. Başkan adaylarının delegelere yönelik birer teşekkür konuşmasının ardından oylamaya geçildi. 71 delegenin oy kullanmasının ardından oy sayımına geçildi. Seçimde 37 oy alan ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu 37, Eğitim-Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir 34 oy aldı.

Birlik ve beraberlik mesajı

3 oy farkla yeni Memur-Sen İl Başkanı seçilen Nurhak Ensarioğlu, seçim sonrası delegelere teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Seçimde kaybeden ve kazananın olmadığına işaret eden Ensarioğlu, Memur-Sen’in büyük bir aile olduğunu, bu ailede çok sayıda başkanlık yapabilecek şahsiyetin de bulunduğunu söyledi. Ensarioğlu, seçimin Memur-Sen ailesine hayırlı olmasını diledi. Ensarioğlu daha sonra Sağlık-Sen Şube Başkanlığına geçerek tebrikleri kabul etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım