Diyarbakır'da bazı mahalleler ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Diyarbakır'da bazı mahalleler ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi
  Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı Kayı, Kırkpınar ve Kurşunlu mahalleleri 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi. Ufuk...

 

Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı Kayı, Kırkpınar ve Kurşunlu mahalleleri 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Ufuk ÇİMEN/YENİGÜN HABER - Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada; milli güvenlik, kamu düzeni ve esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Dicle ilçesi Kayı, Kırkpınar ve Kurşunlu Mahalleleri sınırlarında bulunan Kurşunludüzü, Görese Dağı bölgesinin geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, " Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kayı, Kırkpınar ve Kurşunlu Mahalleleri sınırlarında bulunan Kurşunludüzü, Görese Dağı Bölgesi Diyarbakır Valiliğince 19 Mayıs saat:00.01-02 Haziran saat:23.59 tarihleri arasında 15 gün süre ile 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Vatandaşlarımızın bu tarihler arasında, can ve mal güvenlikleri bakımından söz konusu bölgeye izinsiz olarak girmeleri yasaktır. Yasağa uymayanlar hakkında 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 66’ncı maddesi gereğince cezai işlem uygulanacaktır." ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.