Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Mahalle sakinleri: Yollarımız asfaltlansın!

VİDEO HABER – Mahalle sakinleri: Yollarımız asfaltlansın!
24 Şubat 2020 - 11:51

500 Evler mevkiinde ikamet eden vatandaşlar, seçim döneminde kendilerine verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini söyledi. Mahallenin en önemli sorununun, yollarda oluşan çukurlar olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, yetkililerden mahallelerindeki yolların asfaltlanmasını, çocuk parklarının, kaldırımların yapılmasını ve sokaklara da aydınlatma direklerinin yerleştirilmesini istedi

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Merkez Kayapınar ilçesi Barış Mahallesi 500 Evler mevkiinde ikamet eden vatandaşlar, seçim döneminde kendilerine verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini, son yıllarda hizmete yönelik herhangi bir çalışmanın olmadığını söyledi. Mahallenin en önemli sorununun, yollarda oluşan çu kurlar olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, yetkililerden mahallelerindeki yolların asfaltlanmasını, çocuk parklarının, kaldırımların yapılmasını ve sokaklara da aydınlatma direklerinin yerleştirilmesini istiyorlar. Mahallelerinde ulaşım sıkıntısının da olduğunu belirten mahalle sakinlerinden Doğan Alkan, mahallenin eksikliklerinin fazla olduğunu belirterek, “Bu mahallenin sokaklarında çukurlar çok fazladır. Arabalar buradan geçtiğinde, yağışlı havalarda çukurlarda biriken kirli sular hep vatandaşa sıçrıyor. Işıklandırma, AKBİL dolum merkezleri ve parklar yok. Otobüs kalkış saatleri de az olduğundan, iş yerlerimize geç gidiyor ve evimize geç geliyoruz. Bu mahallenin eksiklikleri çok fazladır. Yetkililerden buraya bir el atmalarını istiyoruz” dedi.

‘Herkes gibi mahallemizin güzel olmasını istiyoruz’

DEDAŞ’ın yaptığı kazıları düzeltmediğini belirten Ekrem Polat, “Çocuklar, kadınlar ve bizler hep çamurun içinden gidip geliyoruz. Kışın perişan bir haldeyiz. 500 Evler Mahallesinin ulaşımı çok sıkıntılıdır. Kaldırımlar, parklar yok. TEDAŞ bu mahallede kazı yapıp düzeltmeden gittikleri için mahalle sakinleri olarak çok zor durumda kalıyoruz. Bu mahallede 2 yıldır yol çalışmaları yapılıyor. Biz de herkes gibi mahallemizin güzel olmasını istiyoruz” diye konuştu.

‘Akşamları kadınlar ve çocuklar dışarı çıkamıyor’

Yollardaki çukurlardan dolayı sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Mehmet Günde ise, “Yaklaşık bir yıldır burada ikamet ediyorum. Yollar bakımsız olduğu için kışın çocuklarımızı okula göndermek için servis tutuyoruz. Kaldırımlar olmadığından, çocukların ayaklarının yarısı çamur oluyor. Yollar o kadar dar ki 2 araba yan yana gidemiyor. TOKİ evleri yaptıkları halde, burada yaşayan binlerce insana hizmet etmiyorlar. Yollarda oluşan çukurlardan dolayı haftada bir arabamı sanayiye götürüyorum. Aydınlatma direkleri olmadığı için akşamları kadınlar ve çocuklar dışarı çıkamıyor ve çıktıklarında da çok korkuyorlar’ ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım