Bağımlı olma özgür ol Diyarbakır

Bağımlı olma özgür ol Diyarbakır
Uluslararası Diyarbakır Sur Kısa Film Festivali yarışması kapsamında Üniversiteler ve Liseler arası "Bağımlı olma özgür ol, uyuşturucuya hayır kısa film yarışmasının lansman gösterimi Diyarbakır’da bir otelde yapıldı. Lansman öncesi mikrofonlarımıza konuşan Yönetmen Erdal Açık uyuşturucunun kanayan bir yara olduğunu belirtti.

Recep ÇALIŞKAN/YENİGÜN HABER – Bu yıl ilki düzenlenecek Uluslararası Diyarbakır Sur Kısa Film Festivali yarışması kapsamında Üniversiteler ve Liseler arası "Bağımlı olma özgür ol”, uyuşturucuya hayır kısa film yarışmasının lansman gösterimi Kervansaray otelde yapıldı. Lansman gösterimine iş insanları ve yönetmenler katıldı.

whatsapp-image-2023-10-24-at-11-44-37.jpeg

DİYARBAKIR’I TANITMAK İSTİYORUZ
Lansman gösterimi öncesi Yenigün Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulunan Yönetmen Erdal Açık, Diyarbakır’ı tanıtmak için ve uyuşturucuya hayır demek için bu işe giriştiklerini ifade etti.
Açık, “Bizler Ankara’dan geldik, Diyarbakır’ı çok sevdik burası gerçekten çok güzel. Mehmet İpek ile uyuşturucu konusunu bir TV programında konuşmuştuk. Dünyanın kanayan yarası çünkü. Ne yapabiliriz diye konuştuk. Burada Üniversiteler ve liseler arası bir yarışma yapalım dedik ve Mehmet İpek’in öncülüğünde 29 Ekim’de Cumhuriyetin 100. Yılında start veriyoruz. Yarışma, 12 Aralık’ta son bulacak. Hava şartlarına göre Diyarbakır’da güzel bir ön gösterim yapacağız. Hem yurt dışından hem yurt içinden önemli sanatçılar ve yönetmenler değerlendirme için burada olacak.” İfadelerini kullandı.

UYUŞTURUCU DİYARBAKIR’IN KANAYAN YARASI
Otel sahibi Mehmet İpek ise Diyarbakır’da uyuşturucunun aileleri yok ettiğini ve bu farkındalığı oluşturmak istediklerini ifade ederek şunları söyledi:
"Uyuşturucu büyük bir beladır aileleri yok ediyor. Huzur olmaz mutluluk olmaz acı olur keder olur. Bir arkadaşım vardı eliyle çocuğuna uyuşturucu veriyordu mecburiyetten. Diyarbakır’da ne olduğunu burada olduğumuz için biliyoruz. Şimdi biz de bunun için dernek kurduk. Uyuşturucu diye bir belamız var ve bu belayı def etmek istedik. Kongremizi yaptık dernek ilerliyor. Uzun metrajlı bir film düşündük konu ile ilgili fakat meşakkatli ve pahalı bir iş olduğu için bunu gelecek yıla bıraktık. Sonrasında kısa film çekmek istedik. Yönetmenimiz Erdal Açık geldi buraya herkese haber verdik. Bizim isteğimiz aileleri mahalleyi ve o şehri kurtarmalıyız. Bu duruma dur demek gerek. Uyuşturucu terör kadar büyük bir beladır." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.