Diyarbakır Yenigün

Büyükşehir’de ödemeler durduruldu

Büyükşehir’de ödemeler durduruldu
17 Nisan 2019 - 12:41

 DBB Eşbaşkanları Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık, verdikleri talimat ile belediye ödemelerini durdurdu ve personel izinlerini iptal etti. Oluşturulan “Kayyum Hasar Tespit Komisyonu” ise mesaisine başladı

DİYARBAKIR YENİGÜN – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Büyükşehir Belediye (DBB) Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ve KHK ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Eşbaşkan Hülya Alökmen Uyanık, belediyeyi devir almaları ardından çalışmalarına başladı. Mezopotamya Ajans’ta yer alan habere göre Eşbaşkanların ilk işi 4 Kasım 2016’da kayyum atanması ardından belediye binası önüne konulan bariyer ve polis kulübelerini kaldırmak oldu.

Ödemeler durduruldu

Belediye binasına giren eşbaşkanlar, verdikleri talimat ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı dışında belediyenin bütün ödemelerini durdurdu. Ödemelerin durdurulması ardından mali raporların hazırlanması istendi. Eşbaşkanlar, belediye bünyesinde çalışan bütün personellerin izinlerini iptal ederek, acil koduyla bütün personelleri göreve çağırdı.

“Kayyum Hasar Tespit Komisyonu”

Bir diğer önemli nokta ise “Kayyum Hasar Tespit Komisyonu” oluşturulması oldu. Oluşturulan komisyon, Kasım 2016’dan bu yana kayyumun yaptığı ihaleler, ödemeler, çalışmalar ve icraatlarını raporlaştıracak. Eşbaşkanların talimatı ile komisyon mesaisine başladı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım