Diyarbakır Yenigün

Jandarmadan ‘Evde kal Türkiyem’ çağrısı

Jandarmadan ‘Evde kal Türkiyem’ çağrısı
27 Mart 2020 - 14:16

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hem anonslarla hem de araçların üzerlerine ekledikleri tepe lambalı yazı paneli ile vatandaşlara evde kalmaları uyarısında bulunuyor

DİYARBAKIR YENİGÜN – Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede salgın haline gelen korona virüs nedeniyle vatandaşlara evde kalmaları yönündeki bir çağrı da Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığından geldi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, anonslar ve araçların üzerlerine ekledikleri tepe lambalı yazı paneli ile vatandaşlara evlerinde kalmaları konusunda uyarıda bulundu.

“Biz sizin için dışarıdayız, siz de hepimiz için evde kalın”

Ekipler gezici araçtan yaptıkları anonsta, “Özellikle 65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı bulunan büyüklerimizin dışarı çıkmamalarını önemle rica ediyoruz. Biz sizin için sokaktayız, siz de hepimiz için evde kalın” derken, araçların üzerinde bulunan tepe lambalı yazı paneline ise “Evde kal Türkiyem, evde kal Diyarbakır, hayat eve sığar” yazısı yazıldı.

Jandarma yaşlıların yardımına koştu

Bu arada salgın nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların imdadına yine jandarma ekipleri koştu. Hani İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı köylerde vatandaşlara gıda kolisi dağıttı. İhtiyaçları giderilen vatandaşlar, jandarma ekiplerine teşekkür etti. (İHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım