Diyarbakır Yenigün

‘Herkes sakin ve sükûnetli davranmalı’

‘Herkes sakin ve sükûnetli davranmalı’
12 Mart 2020 - 13:58

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Beka Harekati İl Başkanı İbrahim Halil Özdemir, Corona virüs vakalarına değindi. Corona virüsle ilgili kurumların hassas çalışmalarının devam ettiğini belirten Özdemir, herkesin bu süreçte sakin ve sükûnetli davranması gerektiğini vurguladı          

Ufuk ÇİMEN/Yenigün Özel

DİYARBAKIR YENİGÜN – Milli Beka Harekati Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Halil Özdemir, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  Tüm dünyada büyük bir tehdit haline gelen ve iki gün önce Türkiye’de de tespit edilen Corona virüs vakalarına değinen Özdemir, herkesin bu süreçte sakin ve sükûnetle davranması gerektiğini söyledi.

‘Kurumların hassas çalışmaları devam etmektedir’

Özdemir, “Ne yazık ki Türkiye gündemini etkileyen Covit-19 virüsünün ülkemizde çıkması bizde de büyük bir üzüntü yaratmıştır.  Herkesin bu süreçte sakin ve sükunetle davranması gerekmektedir. Maske ve eldivenler tek kullanımlıktır. Tek kullanımlık olan araç gereçlerin birden fazla kullanılması yayar değil daha çok zarar verir.  Bu tür hususlara dikkat etmek gerekiyor. Önlemler alınmış. Sağlık personellerinin ve yetkili kurumların hassas çalışmaları devam etmektedir” dedi.

‘AB mülteciler konusunda sınıfta kaldı’

Türkiye’nin göçmenlere Avrupa kapılarını açmasına ilişkin de konuşan Özdemir’, Yunanistan’ın göçmenlerin geçişine izin vermemesine tepki gösterdi.  Özdemir, “Mültecilerin Avrupa ülkelerinden gördükleri insani dışı muamele,  ne ya yazık ki kendini insan hakları savunucusu gibi gösteren AB sınıfta kalmıştır. Şuan önemli konu ise AB mültecilerini değil de sadece çocukları almak istemesi manidardır. Sebebini sorgulatmak lazım” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım