Diyarbakır Yenigün

“Hayırlı protokollerinin başlangıcı olsun”

“Hayırlı protokollerinin başlangıcı olsun”
08 Ekim 2020 - 18:26

Dicle’de bir hayırsever iş kadını tarafından yaptırılacak olan kütüphanenin protokol imza töreninde konuşan İl Valisi Münir Karaloğlu, imzalanan protokolün Diyarbakır’da kendisi için de ilk olduğunu söyleyerek, böyle hayırlı protokollerin bundan sonra da devamının gelmesi temennisinde bulundu

 

YENİGÜN HABER – Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde bir hayırsever iş kadını tarafından kütüphane yaptırılacak. Valilikte, ilçede yapılacak kütüphane için Vali Münir Karaloğlu, hayırsever iş kadını Özlem Sevilmiş ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemil Alp tarafından protokol imzalandı. Burada konuşan İl Valisi Karaloğlu, hayırlı bir imza için bir araya geldiklerini belirterek, Diyarbakır’da kültür ve sanatla ilgili yapılara çok önem verdiklerini, özellikle çocukların rahatlıkla gidip kitap okuyabileceği, ders çalışabileceği mekanların Diyarbakır için çok önemli olduğunu söyledi.

‘İnşallah açılışını da hep beraber yaparız’

Dicle ilçesinde ihtiyaç duyulan kütüphane için Özlem Sevilmiş isimli hayırseverin mesajını aldıklarında çok mutlu olduğunu dile getiren Karaloğlu, “Dicleli iş insanımız İsmail Hakkı Ayna, Allah rahmet etsin, onun değerli eşleri hanımefendi Özlem Sevilmiş hanımefendi ile telefonla görüştüm. Kendileri bu kütüphaneyi yaptırabileceklerini hatta tefriş edebileceklerini söylediklerinde mutlu olduk. Bugün de bir protokol imzalayacağız. Kendileri 3 ay içerisinde tamamlayacak ve Dicle’deki gençlerimizin hizmetine inşallah sunmuş olacağız. İnşallah açılışını da hep beraber yaparız” dedi.

“Hayırlı protokollerinin başlangıcı olsun”

Daha önce görev yaptığı Antalya’da bu tür protokollere alışkın olduğunun altını çizen Karaloğlu, imzalanan protokolün Diyarbakır’da kendisi için de ilk olduğunu söyleyerek, böyle hayırlı protokollerin bundan sonra da devamının gelmesi temennisinde bulundu. Karaloğlu, “Diyarbakır’da da gerçekten hem eğitim alanında hem kültür-sanat alanında bu ve benzeri hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarına da ihtiyacımız var. İnşallah bir iş kadını olarak sizinle imzaladığımız bu protokol Diyarbakır’da bundan sonraki hayır protokollerinin de başlangıcı olsun” diyerek protokolü imzaladı.  Hayırsever Sevilmiş ise, hem böyle bir niyetlerinin olduğunu hem de böyle bir ihtiyaç olduğunu dile getirerek en kısa zamanda bitirmeyi istediklerini ifade etti. Diyarbakır Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine Vali Münir Karaloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemil Alp ve hayırsever iş insanı Özlem Sevilmiş katıldı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım