Diyarbakır Yenigün

Hafızlık okulunun eksikleri giderilecek!

Hafızlık okulunun eksikleri giderilecek!
05 Ekim 2020 - 13:23

Geleceğin Kur’anı Kerim bülbüllerinin eğitim aldığı Diyarbakır Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya gelen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, okulun fiziki eksiklerinin belediye tarafından giderilmesi müjdesini verdi. Başkan Beyoğlu, “Burada yetişip milletimize ilmi ve manevi anlamda verecek çocuklarımıza destek olmayı vazife olarak addediyoruz” dedi

YENİGÜN HABER – Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, eğitim kurumlarına ve burada eğitim alan öğrencilere yönelik desteğini sürdürüyor. Son bir buçuk yılda 21 okulun bakım ve onarımını gerçekleştirip  okul bahçelerine parke taşı döşemesi,  çevre düzenlemesi ve boya tadilatı yaparak eğitim için sağlıklı ve hijyenik hale getiren belediye,binlerce öğrenciye de giyim ve kırtasiye desteğinde bulundu. Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya gelen Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, okulun fiziki eksiklerinin belediye tarafından giderileceğini bildirdi,çalışmaların hemen başlaması için belediye ekiplerine talimat verdi.

Çocuklardan mest eden Kur’anı kerim tilavetleri

Kur’anı Kerim dersi alan çocukların yer aldığı sınıfa giren Başkan Beyoğlu, bir süre çocuklarla sohbet etti,bazı öğrencilerin okuduğu Kur’anı Kerim tilavetlerini  dinledi. Çocuklarla yakından ilgilenerek sorular soran Beyoğlu,gördüğü tablodan bir hayli memnun kalarak okuldan ayrıldı. Daha önce bu okula çeşitli desteklerde bulunması nedeniyle okul idaresi ve velilerin teşekkür mesajlarıyla karşılanan Beyoğlu, okulun fiziki anlamdaki eksiklerinin giderileceğini kaydetti.

“Eğitime desteğimiz devam edecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiğini, son 18 yılda cumhuriyet tarihinin en büyük eğitim yatırımlarının yapıldığını ifade eden Beyoğlu,” Burada yetişip milletimize ilmi ve manevi anlamda  verecek çocuklarımıza destek olmayı vazife olarak adlediyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da büyük bir aşk ve heyecanla bu desteği yerine getireceğiz. Allah’ın izniyle pandemi sürecini atlatacağız, ülke ve millet olarak eğitim başta olmak üzere tüm alanlarda aydınlık yarınlara koşacağız.Yarınlar inşallah çocuklarımızın olacak” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım