Video Haber:"Yakıt alamayacak duruma geldik"

Video Haber:"Yakıt alamayacak duruma geldik"
https://www.youtube.com/watch?v=Qdn65pMWty8 Önceki gece motorin ve benzine yapılan zamlara tepki gösteren sürücüler, yakıt alamayacak duruma geldiklerini...

Önceki gece motorin ve benzine yapılan zamlara tepki gösteren sürücüler, yakıt alamayacak duruma geldiklerini belirterek, akaryakıt fiyatının düşmesi gerektiğini söylediler.

Yılbaşının ardından akaryakıt fiyatlarının düşmesi beklenirken, motorine ve benzine peş peşe zam geldi. Önceki gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına 18, benzinin litre fiyatına ise 17 kuruş zam geldi.

Söz konusu zamlara tepki gösteren Batmanlı sürücüler, akaryakıt zamlarının adeta bellerini büktüğünü dile getirdiler. Depolarını dolduramadıklarını, ancak kendilerine yetecek kadar yakıt alabildiklerini aktaran sürücüler, akaryakıta zam değil, indirim yapılması gerektiğini söylediler.

"Akaryakıt fiyatı düşmeli"

Zamların kendilerini mağdur ettiğini dile getiren sürücülerden Ramazan Başaran, "Benzine ve mazota sürekli zam geliyor. Bizler bu gelen zamlardan hiç memnun değiliz. Aracımızla iş yapıyoruz, zamlardan dolayı bizi kurtarmıyor. Artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Önceden çok daha iyiydi. Bu sene 2-3 sefer akaryakıta zam geldi. Bu nedenle mağdur oluyoruz. Şehir içinde çalışan bir aracım var, bize bir şey kalmıyor. Yetkililerden akaryakıt fiyatının düşürülmesini istiyoruz. Bizleri de biraz düşünmelerini istiyoruz." dedi.

"Kontak kapatma durumuna geldik"

Akaryakıt fiyatının sabitlenmesi gerektiğini aktaran Ali Kızılırmak, kontak kapatma durumuna geldiklerini belirti.

Kızılırmak, "Akaryakıt zamlarına karşıyız. Her gün zam geliyor, bu nedir? 4 arabam var ve en ufak bir zamda etkileniyorum. Bir kuruşta bizim için bir kuruştur. Bir kuruş indiği zaman aylık 2 bin lira cepte kalıyor. Bir kuruş arttığı zaman 2 ay fazla ödüyorum. Fiyatın bir yerde durmasını istiyoruz. Şu anda biz de ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bizler zam olmasın istiyoruz. Artık kontak kapatma durumuna geldik." diye konuştu.

"Birilerinin bu zamma dur demesi lazım"

Yetkililerin zamlara dur demesi gerektiğini vurgulayan Fırat Biçen, "3-4 ayda bir zam geliyor. Artık benzin alamayacak duruma geldik. Herkes poşete karşı çıkıyor ama bu zamlara karşı kimsenin sesi çıkmıyor. Daha önce 50 TL'ye 15-16 litre yakıt alabiliyordum, şimdi 10 litre alabiliyorum. Çok fark oynuyor. Bu zamların olmasını istemiyoruz. Birilerinin buna bir dur demesi lazım. Yakıt mı alalım, kira mı verelim, evi mi geçindirelim, bilemiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Zamlardan gerçekten sıkıldık"

Sürücülerden Lokman Taşan ise zamlara karşı tepkisini şöyle dile getirdi:

"Akaryakıta gelen zamlardan gerçekten sıkıldık. Zamlardan bıktık artık, buna bir el atılmasını istiyoruz. Esnafım ve ücretsiz servis yapıyoruz, bizi kurtarmıyor. Sürekli zamlar yapılıyor ve artık kaç paraya koyduğumuzu da bilmiyoruz. Ertesi gün kalktığımızda dünkünün fiyatını unutuyoruz. Yetkililerden akaryakıta gelen zamlarla ilgili gereken neyse yapmasını istiyoruz. Esnaf olarak perişan olduk. Her şeye zam geliyor. Eskisi gibi depomuzu dolduramıyoruz. Doldurduğumuz mazot ertesi güne yetmiyor."

"Vatandaşlar da bizler de çok şikayetçiyiz"

Yapılan zamların hem kendilerini hem de sürücüleri büyük oranda mağdur ettiğine dikkat çeken istasyon sahibi Mesut Polat da "Artan mazot ve benzin fiyatından dolayı vatandaşlar ve bizler çok şikâyetçiyiz. Eskisi gibi müşteri, yakıt almıyor. Zamlar haksız yere yapılıyor. Seçime yakın bir zamanda zamların yapılması çok yanlış. Müşteriler akaryakıt istasyonunun içine dahi girmek istemiyor. 4-5 sene önce mazot ve benzin fiyatı çok düşüktü. 4-5 sene önce mazot fiyatı 2-2 buçuk TL iken, şu anda 6 TL 5 kuruş. Benzin fiyatı 6 TL 15 kuruş. LPG 3 TL 30 kuruş. Önceden müşteri depoyu fullerken şu an toptancı bile 30-40 TL'ye alıp gidiyor. Kimsenin cebinde nakit parası yok. Yetkililerden bir an önce fiyatların indirilmesini istiyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.