Video Haber: HÜDA PAR seçimlere katılmayacak

Video Haber: HÜDA PAR seçimlere katılmayacak
https://www.youtube.com/watch?v=EgksTB2caYs 31 Mart 2019 yerel seçimlerine katılmama kararı aldıklarını açıklayan HÜDA Par Genel Başkan Yardımcısı...

31 Mart 2019 yerel seçimlerine katılmama kararı aldıklarını açıklayan HÜDA Par Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, bu kararlarının boykot olmadığını belirterek, ileriye dönük hedefe ulaşma ve ekonomik nedenlerden dolayı böyle bir karar verdiklerini belirtti. Şahin’in yerel seçimlerde hangi bir partiyi destekleyip, desteklemeyecekleri konusunda bilgi vermemesi ise dikkat çekti

DİYARBAKIR - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin, partisinin İl Başkanlığında basın toplantısı yaparak, yerel seçimlere ilişkin kararlarını açıkladı. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlere katılmama kararı aldıklarının altını çizen Şahin, bu kararın boykot kararı olmadığını vurguladı.  Planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaati hâsıl olduğunu söyleyen Şahin, daha etkili bir siyasetle yollarına devam edeceklerini ifade etti.

“Seçime girmeme nedenimiz ekonomi”

Daha önceki seçimlere katıldıklarını belirten Şahin, “HÜDA PAR olarak 2012 yılında ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet” şiarıyla siyaset sahnesine çıktık. Yasal teşkilatlanma şartını yerine getirip 30 Mart 2014 yerel seçimlerine belli il ve ilçelerde kısmî olarak; 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde yine belli illerde desteklediğimiz bağımsız adaylarla seçimlere katıldık. Son olarak 24 Haziran Genel Seçimlerine Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adayları destekleme şeklinde, geri kalan 79 ilde de parti amblemimizle tüm Türkiye’de seçimlere katıldık” dedi. Seçime girmenin maddi anlamda olumsuz etki bırakacağı kanaati oluştuğunu kaydeden Şahin, “Yaşadığımız seçim tecrübeleri ve teşkilatlarımızın mevcut durumu itibariyle yeni bir seçime girmenin, teşkilatlarımızın tamamlanması, planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaati hâsıl olmuştur” ifadelerine yer verdi.

“Kararımız bir boykot kararı değildir”

Seçime katılmama kararı aldıklarını sözlerine ekleyen Şahin, şunları söyledi; “Genel İdare Kurulumuz, uzun bir süreden beri teşkilatlarla yaptığı istişareler neticesinde, ‘var olan çalışmalarımızın niteliğini artırmak, daha etkili bir siyasetle yolumuza devam etmek, bundan sonraki seçimlere daha güçlü girebilmek amacıyla teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak için 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine katılmama’ kararı almıştır.” Bu kararın boykot olmadığının altını çizen Şahin, “Seçime girmeme kararımız bir boykot kararı olmayıp ileriye yönelik hedeflerimize ulaşmak içindir. Bu kararımızın ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemize ve halkımıza hayırlara vesile olmasını diliyoruz” şeklinde ifade edildi.  Şahin’in yerel seçimlerde hangi partiyi destekleyip, desteklemeyecekleri konusunda bir bilgi vermemesi ise dikkat çekti. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.