Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi'ne Çağrı       

Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi'ne Çağrı       
Atölye BİA’da, 10-12 Mayıs tarihleri arasında üç günlük Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi düzenlenecek. Atölyeye son başvuru tarihi 26 Nisan 2019. DİYARBAKIR...

Atölye BİA’da, 10-12 Mayıs tarihleri arasında üç günlük Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi düzenlenecek. Atölyeye son başvuru tarihi 26 Nisan 2019.

DİYARBAKIR YENİGÜN - Bianet.org'da yer alan habere göre, Atölye BİA, İstanbul'da gerçekleşecek olan Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi için başvuruları bekliyor. Atölye başvuruları yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere ve işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve ilgilenen herkese açık. 10-12 Mayıs 2019 tarihlerinde üç gün sürecek program için son başvuru tarihi 26 Nisan 2019 Cuma. Katılım 15 kişiyle sınırlıdır.

Atölye, haber fotoğrafçılığının tarihi, görsel haber inşasında temel ilkeler ve etik kriterler, bağlamın önemi ve altyazı, fotoröportajın aşamalarının tanıtımı, konu seçmenin ilkeleri konularını kapsıyor.

Atölye süresince katılımcılar kendi foto-haberlerini üretecekler.

Program

Atölyenin eğitmeni haber ve belgesel fotoğrafçısı Özcan Yurdalan.

Atölye programına kabul edilen katılımcılarla program öncesi okuma listesi ve hazırlık çalışmalarını içeren formlar paylaşılacak. Ayrıca bianet’in kitap çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz. Sorularınız için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

*Atölye ücreti öğrenciler ve işsiz gazeteciler için 200, çalışanlar için 300 TL.

**Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir.

**Sınırlı sayıda katılımcıya yol&konaklama ve eğitim bursları sağlanacaktır. (SO)

Başvuru formu için tıklayınız.

Atölye BİA hakkında

IPS İletişim Vakfı/bianet'in Atölye BİA adıyla düzenlediği habercilik seminerleri medyanın farklı birimlerinden gazetecilere, işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakültesi öğrencilerine ve gazetecilik yapmak isteyen herkese açık.

Atölye BİA programları hak, toplumsal cinsiyet ve çocuk odaklı habercilikle barış gazeteciliği perspektifi ve tercihiyle temel gazetecilik, haber fotoğrafçılığı, yargı haberciliği, araştırmacı gazetecilik, yeni medya, görselleştirme araçları, dijital güvenlik gibi alan ve temalar üzerinden kuruluyor.

Atölye BİA ile birlikte IPS İletişim Vakfı’nın 2002-2007 aralığında düzenlediği temel gazetecilik, kadın, çocuk, insan hakları odaklı habercilik eğitimleri ve 2008-2017 aralığında gerçekleştirilen Okuldan Haber Odası programları yıl içine yayıldı ve gazetecilere ve ilgilenen herkese açık hale geldi.

Haziran 2018'de başlayan programda Aralık sonu itibarıyla 101 kişinin katılımıyla sekiz atölye gerçekleştirildi: Gazeteciler İçin Yeni Medya, Gazeteciler İçin Haber, Kürtçe Habercilik ve Çeviri, Haber Fotoğrafçılığı ve Fotoröportaj, Çevre ve Kent Haberciliği, Yargı Haberciliği.

2019'da iki "Temel Gazetecilik Atölyesi" programı (11-18 ve 20-27 Şubat) gerçekleşti. Nisan ayında Kürtçe Haber ve Çeviri Atölyesi ile devam edecek program kapsamında mayıs ayında Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi'nin yanı sıra Yeni Medya Atölyesi de düzenlenecek. Yıl sonuna kadar yapılması planlanan temel ve tematik habercilik atölyelerinin program ve tarihleri önümüzdeki aylarda duyurulacak.

Bu proje İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) desteğiyle gerçekleştiriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.