Girişimci kadınlara sosyal medya eğitimi

Girişimci kadınlara sosyal medya eğitimi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,  Diyarbakır il Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde TOBB ve Facebook işbirliği ile başlatılan Sınırları Aşan...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,  Diyarbakır il Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde TOBB ve Facebook işbirliği ile başlatılan Sınırları Aşan Türkiye Projesi Diyarbakır’da başladı.

DİYARBAKIR YENİGÜN- Diyarbakır Ticaret Borsasında Dijital çağda kadın girişimcileri desteklemek ve sosyal medyanın gücünü kullanarak daha verimli çalışmalarına katkıda bulunmak üzere "She Means Business" farkındalık projesine TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile Çalışma alanında Diyarbakır’da faaliyet gösteren İş kadınları ve Genç Girişimci Adayları katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Facebook sosyal medya platformu iş birliği, Diyarbakır Ticaret Borsası ve TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu desteğiyle sosyal medya platformları üzerinde ticaret yapan kadınların sayısının artırılması amacıyla Diyarbakır’da eğitim düzenlendi. Sınırları Aşan Türkiye isimli proje kapsamında, "Facebook She Means Business" serisi altında 10 şehirde gerçekleştirilecek eğitim Diyarbakır’da başladı.Eğitimler, 3 tur ve aynı içerikli olacak şekilde planlanırken her turda farklı kişilerin eğitim göreceği belirtildi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) E-Ticarette Sürekli Eğitim Merkezi (E-Ticaret SEM) Eğitmeni Bora Önalan,ticarette sosyal medyanın gücü, sosyal medya işletme sayfaları, işletme sayfalarının verimli kullanımı, potansiyel müşterilere erişim ve sosyal çevre haricindeki müşterilere erişim için hedef kitle seçimi ile reklam konularının işlendiği belirtti. Öte yandan sosyal medyada görsel içerik hazırlama konusunda kullanılabilecek programları örneklerle anlattı.

"Kadınlar güçlenirse ekonomi de güçlenecektir"

TOBB İl Kadın Girişimciler Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl,,ekonomik hayatta yeteri kadar yer alamayan kadınların dijital teknoloji sayesinde amatör ya da profesyonel birer girişimci olarak bile öne çıkabileceklerini belirterek, " Girişimcilik de artık ikiye ayrılıyor; bir tarafta geleneksel yöntemlerle kısıtlı kalanlar, diğer tarafta ise dijital platformları etkin kullanıp ürün ve hizmetlerini dünyaya pazarlayanlar. Bu projenin sonunda, sosyal medya sayesinde işlerini büyütme yetkinliğine sahip yurt genelinde 5 bin kadının ortaya çıkması bekleniyor. Biz İnanıyoruz ki, kadınlarımızın güçlenmesi halinde, ekonomimiz de hızla güçlenecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.