“En önemli gündemimiz uyuşturucu”

“En önemli gündemimiz uyuşturucu”
Muhtarlarla bir araya gelen Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, muhtarların gündeminin en önemli maddesinin uyuşturucu olması gerektiğini söyledi Diyarbakır...

Muhtarlarla bir araya gelen Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, muhtarların gündeminin en önemli maddesinin uyuşturucu olması gerektiğini söyledi

Diyarbakır Valiliği tarafından, kentte görev yapan yaklaşık 800 muhtarın katılımıyla "uyuşturucu maddelerle mücadele" konulu Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, kaymakamlar ve 17 ilçeden yaklaşık 800 muhtar katıldı.  Kayapınar ilçesinde düzenlenen toplantıda Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara hitap etti. Muhtarlar Toplantısı'nın bu ayki gündeminde uyuşturucuyla mücadele olduğunu bildiren Güzeloğlu, muhtarların gündeminin en önemli maddesinin uyuşturucu olması gerektiğini söyledi.

“Bedelini çocuklarınız ve çocuklarımız ödüyor”

Güzeloğlu, “Bütün muhtarlarımdan, bir kez daha hem insani hem imani hem de hukuki mesuliyetiniz doğrultusunda bu meseleye sahip çıkmanızı istiyorum. Be meselenin hiçbir şekilde ihmal, eksiklik ve boşluk götürür tarafı yok. Bedelini çocuklarınız ve çocuklarımız ödüyor. Milletimiz ödüyor” dedi. Uyuşturucuyla mücadelenin ancak muhtarların meseleye sahip çıkmasıyla başarıya ulaşacağını dile getiren Güzeloğlu, şunları söyledi:

“Zehirledikleri ve tuzaklarına düşürdükleri her bir gencimizin ve bireyimizin üzerinden kazandıklarıyla bu milletin geleceğini tehdit eden ve yok etmek isteyen terör örgütlerine finans sağlanıyor. Bu noktada, yakın çevrenizden ve mahallenizden başlayarak bağımlılık yaratan bütün maddelere karşı tütünden başlayarak yapacağınız mücadelede uyuşturucu, gündeminizin en önemli maddesi olmak zorunda. Güvenlik kuvvetlerimizin, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızın ortaya koyduğu, Yeşilay gibi sivil toplumun başlattığı mücadele ancak ve ancak muhtarlarımızın meseleye sahip çıkmasıyla başarıya ulaşacaktır. Sizler, mahallenizin her bir hanesini, yaşayan her bir kişisini, her bir hanenin içerisinde yaşanan en gerçeğin kendisini bilen kişilersiniz. Bu meseleye el ve güç birliğiyle sahip çıkarsak bu tehdidi, bu büyük felaketi bertaraf etmiş olacağız.”

“Muhtarlarımızı daima önemsedik”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ise "Şehrimize yaptığımız hizmetlerimizin özünde istişare kültürü yatmaktadır. Bu istişareleri yaparken sesine en çok kulak verdiğimiz kesim, hiç şüphesiz değerli muhtarlarımız olmuştur. Sayın cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği üzere, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı olan muhtarlarımızı daima önemsedik. Bunun bir nişanesi olarak da büyükşehir belediyeleri arasında muhtarlıkla ilgili birimi olmayan belediyemizde 'Muhtarlıklar Daire Başkanlığını' kurduk. Muhtarların taleplerine kurumsal anlamda çözümler getirmeye gayret ettik ve ediyoruz” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.