VİDEO HABER - Amatör Spor Kulüplerine büyük destek

VİDEO HABER - Amatör Spor Kulüplerine büyük destek
https://www.youtube.com/watch?v=Bel6GFRLBbc&feature=emb_title Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından "Malzeme Tamam Spora Devam" sloganıyla başlatılan...

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından "Malzeme Tamam Spora Devam" sloganıyla başlatılan proje kapsamında amatör spor kulübüne 62 bin 946 adet malzeme yardımı yapıldı

YENİGÜN HABER - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 5-11 Ekim Amatör Spor Haftası münasebetiyle "Malzeme Tamam Spora Devam" sloganıyla başlattığı proje kapsamında Diyarbakır’daki 24 farklı sportif branşta yer alan 201 amatör spor kulübüne toplam 62 bin 946 adet malzeme yardımı yaptı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın tedarik ettiği; forma, eşofman takımı, spor ayakkabı ve krampon, çanta ve eldiven gibi malzemelerin Amatör Spor Kulüplerine teslimi için Kayapınar ilçesinde bulunan Talaytepe Spor Kompleksinde malzeme dağıtım töreni gerçekleştirildi. Törene Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan V. Ali Düşmez, Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çifttımar ile il protokolü katıldı.

“Bütün imkânlarımızla Amatör Sporun yanındayız”

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır’da sporun gelişmesi için tüm imkânlarıyla amatör sporun yanında olduklarını söyledi. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Diyarbakır’da da amatör spor kulüplerinin olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Amatör spor kulüplerimiz de hiçbir şey beklemeden, sevdikleri için, gençlerimizi sevdikleri için, çocuklarımızı sevdikleri için, fedakârlık yapan yöneticilerimiz var. Bu kulüplerde spor yapan genç kardeşlerimiz var, yavrularımız var. Ben hepsini kutluyor, teşekkür ediyorum. Bu gönülden yapılan bir iş, bu karşılık beklemeden yapılan bir iş. Onun için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Lisanslı sporcu sayısını daha ileriye taşıyabiliriz”

Diyarbakır’da 33 branşta 76 bin lisanslı sporcu olduğunu ve bu rakamın nüfusunun büyük bir bölümü genç olan bir şehir için az olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, “Elbette ki 76 bin lisanslı sporcu bir şeydir ama bunu çok daha ileriye taşıyabiliriz. 255 kulübümüz var, bunu da artırabiliriz. Bayrağımızı İstiklal Marşı'mızı hem yurt içinde hem yurt dışında okutan, bayrağımızı dalgalandıran Diyarbakırlı 57 milli sporcumuz var. Önümüzdeki olimpiyatlara katılacak 4 tane de milli sporcumuz var. Olimpik sporcumuz var. Hepsini tebrik ediyorum, hepsini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“Amatör Spora desteğimiz devam edecek”

Sporu çok önemsediklerini vurgulayan Vali Karaloğlu, “Diyarbakır'da yaşayan her bir gencimize ulaşmak istiyoruz. Her bir gencimizin hayatını disiplin altına almak istiyoruz. Spor üzerinden her bir gencimizi hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bir genç haline getirmek istiyoruz. Spor aracılığı ile gençlerimizi hem kötülüklerden uzak tutmak hem de kötü niyetli insanlardan uzak tutmak istiyoruz. Onun için spor Türkiye'nin her yerinde önemlidir ama Diyarbakır'da bizim için çok çok daha önemlidir. İnşallah önümüzdeki dönemde amatör spor kulüplerimize desteğimiz devam edecek. Hem spor yapacakların mekânları inşa etmek noktasında hem de onların spor yapacakları malzeme tedariki noktasında desteğimiz devam edecek” dedi.

“Bizim Feda Edebileceğimiz Tek Bir Gencimiz Bile Yoktur”

Spora sporcuya spor tesislerine destek olmaya devam edeceklerini kaydeden Vali Karaloğlu, “Diyarbakır'da da inşallah Önümüzdeki dönemde hem gençlik ve spor bakanlığımız hem Diyarbakır Büyükşehir belediyemiz hem Diyarbakır valiliğimiz, ilçe Kaymakamlıklarımız, ilçe belediyelerimiz ile birlikte spora sporcuya spor tesislerine destek olmaya devam edeceğiz. Çünkü değerli arkadaşlar bizim feda edebileceğimiz tek bir gencimiz bile yoktur. İnşallah bugün spor faaliyetlerimiz önümüzdeki günlerde de artırarak devam edeceğiz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Malzeme Tamam Spora Devam’ dedik ve bugün sizlerle beraber 24 branşta 201 spor kulübümüze 62 bin 946 malzemeyi dağıtmış olacağız” şeklinde konuştu.

“Emrinizde olmaya devam edeceğiz”

Malzeme dağıtım törenine katılan sporculara seslenen Vali Karaloğlu, “Sevgili gençler; Biz devlet olarak yönetici olarak her daim sizin yanınızda yer almaya devam edeceğiz. Siz yeter ki spor yapın, siz yeter ki sporla hem beden sağlığınızı hem ruh sağlığınızı koruyun. Yeter ki siz kötülüklerden spor ile beraber uzak kalın. Biz sizin emrinizde olmaya devam edeceğiz. Bugün dağıttığımız malzemeler hem spor kulüplerimize hem gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Yapılan konuşmaların ve toplu fotoğraf çekiminin ardından kulüplere ve sporculara malzeme dağıtımı yapıldı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.