9 kadın yazardan 10 kitap

9 kadın yazardan 10 kitap
Bu hafta kitapevlerinin  raflarında 10 kadın yazar, 10 yeni kitabıyla okurlarla  buluşuyor. DİYARBAKIR YENİGÜN - İşte raflarda yerini alan 4'ü yabancı...

Bu hafta kitapevlerinin  raflarında 10 kadın yazar, 10 yeni kitabıyla okurlarla  buluşuyor.

DİYARBAKIR YENİGÜN - İşte raflarda yerini alan 4'ü yabancı 9 kadın kadın yazarın 10 yeni kitabı;

Foto: Arşiv

Hayat yolculuğu

Sevil Tunç'tan Kendime Mesaj. Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı yazar, bir farkındalık sinyali olarak kişinin kendi içinde başlayan yolculuğunun ilk adımını temsil ediyor. Yazar, kitabında “Yaşanılan her olayın kişinin iç dünyasında kendine mesaj olarak algılaması ve yorumlamasıdır”derken kişinin hayat yolculuğunda yalnız olmadığını bu yolculuğa tüm soyuyla devam ettiğini ve soydan gelen bilgilerin DNA ile taşınarak bilinçaltında bulunduğunu belirtiyor. (Aya Kitap)

İyi Bir Evlilik-Şiddetin Çocukları

Doris Lessing'ten İyi Bir Evlilik-Şiddetin Çocukları 2. Kitap, sıradan bir evliliğin tuzağına düşen sıra dışı kahramanımız Martha Quest'in dünyasında gömülü cinsel, toplumsal ironiler ve çelişkiler yakıcı bir zeka parlaklığıyla gözler önüne seriliyor. “Eğer 20. yüzyıl yazarları için bir Rushmore Dağı Anıtı olsaydı, üzerine oyulmuş yüzlerden biri kesinlikle Doris Lessing olurdu.” Margaret Atwood (Everest Yayınları)

Bakışınla Aydınlanır Dünya

Susanna Tamaro'dan Bakışınla Aydınlanır Dünya. Arkadaşlık yıllarımız benim için büyük özgürlük yılları oldu. Yazar için sevgi, değişme yeteneği ve kurtuluş sözcüklerin ardında gizlidir. O büyülü sözcüklerle ilmek ilmek dokuduğu kitap, okurları üstü örtülmüş, unutulmuş yollara çağırıyor; sıcak bir dostluk ilişkisinin ışığında iç dünyamızı, hayatın bizi saran gizemini ve varoluşumuzun derin anlamını irdeliyor. (Can Yayınları)

Camdaki Kız

Gülseren Budayıcıoğlu'ndan Camdaki Kız. Aşk yakıyor. Ayrılık kavuruyor. Aldatılmaksa hep çok acıtıyor… Yazar “Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikâyesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikâyesi bu”diyor. (Doğan Kitap)

Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

Canfeza Sezgin'den Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar. Yazar “21 yılı geride bıraktığım meslek hayatımda gördüm ki hastaların kafası, zakkum, DMSO, Kütahya'nın ısırgan otu, Akhisar'ın andızotu, Küba' da kanserin çözümü, İsrail'de kimsenin kanser olmaması, kanserin basit bir vitamin eksikliği olduğu gibi çok sayıda ‘efsane’ ile karışmış durumda. Ve anladım ki insanların ihtiyacı aslında çok net: Bilimsel Tamamlayıcı Kanser Tedavisi. İşte elinizdeki kitabı yazma nedenim budur” diyor. (Hayykitap)Kendini mutlu hisseder

Jean Rhys'ten Dörtlü

1930'ların bohem Paris'inde kocası Stephan'la avare bir yaşam süren Marya, hayatında ilk defa kendini mutlu hissetmektedir. Bir sonraki günü asla düşünmeden yaşayan çiftin bu hayatı, Stephan'ın birden hapse atılmasıyla tepetaklak olur. Beş parasız ortada kalan Marya'nın yolu, kültürlü bir İngiliz çift olan Heidler'lerle kesişir. (Can Yayınları)

Lulin'in Işık Rehberi

Kamuran Akdemir'den Lulin’in Işık Rehberi. Merhaba… Ben Lulin. Kitabın içinden geldim. Bu bir Işık Rehberi… Sana yaşamı öğretmeye geldi. Çocuk rafında durduğuna bakma. Sen onu yaşın büyük olsa da oku. Anneysen anlamak, babaysan kavramak, gençsen eğlenmek, çocuksan hayatı öğrenmek için oku. Benimle beraber ışıklı bir maceraya çıkmak ister misin? (Mona Kitap)

Günaydın Gece Yarısı

Jean Rhys'ten Günaydın Gece Yarısı. Alkolün pençesinde ölümü kovaladığı Londra'dan yıllarını geçirdiği Paris'e dönen Sasha, bu şehirdeki acı ve tatlı anılarıyla bir kez daha karşı karşıya kalır. Girip çıktığı karanlık köşelerde, duman altı kafelerde ve barlarda uzak tutamadığı geçmişi her an karşısına çıkmayı beklemektedir. (Can Yayınları)

Hayalleriyle Öğrenen Çocuk

Günay Özarın'dan Hayalleriyle Öğrenen Çocuk. Yazar, hayallerini bilmekle başlar bir çocuğun kalbini ve düşüncelerini anlamak diyor. Peki onları sahiden dinliyor muyuz? Çocuğumuz ya da öğrencimiz bizden zor bir karar vermemizi istediğinde ne yapıyoruz? Eğitim koçu yazar, anne-babalar, öğretmenler ve hayalleriyle dünyayı kucaklamak isteyen öğrenciler için yazdı. (Mona Kitap)

İtalyan Kızı

Iris Murdoch'tan İtalyan Kızı. Edmund Narraway, annesinin ölümünün ardından yıllar sonra çocukluk evine döner. Ancak bu ziyaretin mutluluğu uzun sürmez, ailesinden uzakta yalnız bir hayatı seçmesine neden olan gerginlikler yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlar. Olayların perdesi aralandıkça, Edmund kendini yasak ilişkiler, saklı tutkular ve utanç verici sırlarla örülü bir ağa saplanmış bulur. Eşi ender bulunan türden bir romancı. – Kingsley Amis (Can Yayınları)

(Kaynak: KAZETE)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.