İkinci el konut desteğinde vatandaş ve sektör temsilcileri ne bekliyor?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceliğin ilk evini alacak vatandaşların olacağı “İkinci el konutlarla” ilgili destek paketi üzerindeki çalışmalar sürüyor.

İkinci el konutlara ilişkin hazırlıklarını yapıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İkinci el konutlarla ilgili destek için bir çalışma yapılacak, proje planlama aşaması devam diyor. Somutlaşınca paylaşacağız. Önceliği ilk evini alacak vatandaşlarımıza, yeni konut arzına veriyoruz. Yeni konut arzını artırarak üretim ve istihdamı artırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KREDİ ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRILMALI

Çalışmanın geniş tutulmasını bekleyen sektör temsilcileri, ikinci el konutlar için yapılacak kampanyada önceliğin finansman erişiminin kolaylaştırılması olduğunu ifade etti.

Konuya ilişkin TRT Haber’e değerlendirmelerde buluan Gayrimenkul Sektör Temsilcisi Gökhan Taş, şunları söyledi:

“Şu anda orta ve ortanın altı gelir grubunun ciddi anlamda bir gayrimenkul alma ihtiyacı var. İkinci l ile ilgili talep çok yoğnu bir şekilde. Bu açıklanacak proje herkesi kapsayacak. Belirli şartlarla olmayacaksa o zaman gerçekten pazarda insanların ihtiyaçları karşılanır diye düşünüyorum.

Yüzde 20 peşinat verilecekse, belki peşinatta üç dört yıl vadeli, ayrı bir kredi. Diğer uzun vadeli de ayrı bir kredi modeliyle böyle bir şey uygulanabilir.” (Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İkinci el konut desteğinde vatandaş ve sektör temsilcileri ne bekliyor?
Bizi Takip Edin