GÜNTİAD seçimlerinde kıyasıya yarış; Yeni başkan iki oy farkla seçildi

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 yılda 3’ncü kez seçimlere giden GÜNTİAD 4’üncü Olağan Genel Kurulu heyecanlı bir seçime sahne oldu. Yeni başkan iki oy farkla Sezai Ayas oldu

 

Bugün gerçekleşen Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) 4’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yeni başkan belli oldu. Kıyasıya çekişmenin yaşandığı seçimde Sezai Ayas başkan seçilirken, mevcut başkan Mehmet Dalkıran iki oy farkla başkanlığı kaybetti.

Çekişmeli geçen seçim sonrası iki başkan adayı bir birine sarılarak başarı diledi.

Kongrede ilk konuşmayı yapan “Kırmızı Liste” adayı GÜNTİAD Başkanı Mehmet Dalkıran, 2011 yılında küçük bir atölyede kurulan derneğin bugün 191 üye ve binlerce çalışanıyla sadece Diyarbakır’da değil, bölgede ve Türkiye’de hatırı sayılır bir noktaya geldiğini belirterek, 3 yıl içinde 3 kez seçime gittiklerini hatırlatarak şunları söyledi:

“ Bugün yerelden başlayarak genele doğru ulaşamayacağımız hiçbir kurumun olmadığının özellikle altını çizmek istiyorum. Bu anlamıyla bizim kongremiz çok önemli olmakla birlikte şehrin ve ülkenin birçok yerinden demokratik hakkını kullanmak için buraya gelen tüm arkadaşlarımız kıymetlidir.”

Daha sonra söz alan “Yeşil Liste” adayı Sezai Ayas, tekstil sektörünün enerji, yedek-parça, sarf malzeme ve işçilik başta olmak üzere girdi maliyetlerinin artmasıyla, talepte daralma, üretimde negatif seyrin yaşandığı kritik bir dönemde Genel Kurul’un gerçekleştiğini ifade ederek, “Bizler sektörün bütünlüğünü tamamlayan parçalarıyız. Tıpkı bantlarımızın regole sistemi gibi. Eksik hiçbir parçamızın kalmaması için birleştirici bir rol üstlendik. Dayanışmayı, sinerjiyi, güç birliğini artırmak için, sektörün çıkarlarını yurt içi ve yurt dışında daha etkili savunmak için yeni döneme adaylığımızı koyuyoruz. Sektörün ağır sorunlarla karşı karşıya kaldığı bu zorlu süreçte bölge tekstilini güç birliği ile dünyaya tanıtacağız” dedi.

Konuşmalardan sonra yapılan ve 179 oyun kullanıldığı seçimde Sezai Ayas 90 oy, Kırmızı Liste’nin adayı Mehmet Dalkıran 88 oy alırken 1 oy da geçersiz sayıldı.

Seçimin ardından yeşil listenin adayı ile kırmızı liste adayı bir birine sarılarak örnek bir davranış sergiledi. (Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GÜNTİAD seçimlerinde kıyasıya yarış; Yeni başkan iki oy farkla seçildi
Bizi Takip Edin