Diyarbakırlı gençlere müjde

Diyarbakırlı gençlere müjde
Özel Ekol Denizcilik Eğitim Kursu, denizcilik eğitimi sektöründe olanak sağlamaya devam devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak denizcilik kapsamında kurs veriyor.

MESUT ASLAN/YENİGÜN HABER- Ekol Denizcilik Eğitim Kursu yönetim kurulu Başkanı ve aynı zamanda Batman Petrolspor yönetim kurulu üyesi olan Vahit Şimşek, yaptığı açıklamada, İstanbul Maltepe merkezli Ekol Denizcilik, 1997 yılından bu yana tecrübesi ile sektörün eğitim alanındaki ilk şirketi olarak personel eğitmeye devam ediyor. Yeni vizyonu, kadrosu ve 650 öğrenci kapasitesi ile Ekol Denizcilik, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, yenilenmiş simülasyon merkezi ve 250 kişilik konferans salonu ile denizcilik eğitiminde önemli bir açığı kapatıyor.

kaptan2023.jpg

ULUSAL VE ULUSLARARASI MEVZUATA UYGUNLUK
Ekol Denizcilik, bugüne kadar Vardiya/Makine Zabiti’nden Uzakyol Kaptanı/Başmühendisi’ne kadar birçok kişiye vermiş olduğu eğitimler ile denizcilik sektörüne kazandırdı. Kurum bünyesinde sürdürülmekte olan denizcilik eğitimlerinde öncelikle ulusal ve uluslararası mevzuata uygunluk esas alınıyor. Bu kapsamda Beykoz’da bulunan, Ekol Deniz Güvenlik Uygulamalı Eğitim Merkezinde imkânları açısından bölgedeki İTÜ Denizcilik Fakültesi’nden sonra ikinci sırada yer alıyor.
EKOL ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU KURULDU
Denizcilikte istihdam sorunun çözümüne yönelik bir ilke daha imza attığını belirten Yönetim kurulu başkanı vahit Şimşek, Ekol Denizcilik, Üsküdar yerleşkesinde İŞKUR’a bağlı olarak çalışan, MLC2006 Sözleşmesi’ne uygun, resmi işe yönlendirme servisi olan Ekol Özel İstihdam Bürosu kurduklarını, bu servisin çalışmaları neticesinde kurumda iki yıllık vardiya ve makine zabiti eğitimi alan kursiyerler staj gemisi bulma sorunu ortadan kalktığını belirtti.

denizcilik2023.jpg

BAŞVURU İÇİN LİSE MEZUNİYETİ YETERLİ
Lise mezuniyeti olan herkes, Ekol’den eğitim alma imkanı alabilecek. Üniversiteyi kazanamamış ya da üniversite eğitimi almayı tercih etmemiş ve denizci olmak isteyen gençler için imkanlar sunan Ekol Denizcilik’in Makine Zabitliği ya da Güverte Vardiya Zabitliği bölümlerinden bir tanesini seçerek, iki yıllık eğitim sonrasında gemilerde görev almak için gerekli yeterliliğe sahip olmak mümkün. Daha fazla bilgi için https://ekoldenizcilik.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YÜKSEK MAAŞ İMKÂNI
Ekol Denizcilik binasında bulunan son teknoloji simülatörlerle öğrenciler henüz denize çıkmadan gemilerde karşılaşacakları senaryonalar için deneyim kazanıyor. Kariyer Günleri kapsamında okul, lise mezuniyeti sonrası bir meslek sahibi olmak isteyenlere, dünyanın farklı coğrafyalarında değişik deneyimler yaşarken yüksek maaşla çalışmayı arzu eden gençlere ve ailelerine bilgi vermeye hazır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.