Diyarbakır'daki STK'lardan 'Gazze' açıklaması; İsrail'i kınıyoruz

Diyarbakır'daki STK'lardan 'Gazze' açıklaması; İsrail'i kınıyoruz
Diyarbakır’da bulunan 28 Sivil Toplu Kuruluşları ve meslek odaları İsrail'in Filistin'e yönelik 14 gündür sürdürdüğü saldırıyı kınadı.

YENİGÜN HABER- Diyarbakır’da bulunan 28 Sivil Toplu Kuruluşları ve meslek odaları, İsrail’in yapmış olduğu hain saldırılara binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine tepki gösterdi. 7 Ekim'den süregelen saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “7 Ekimden beri Gazze'de süregelen saldırılarda binlerce sivil insan yaşamı yitirmiş ve son olarak El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıda içlerinde çocuk ve kadınların olduğu yüzlerce sivil insan katledilmiştir. Saldırıların ve ablukanın devam ettiği Gazze’de, insanlık dramı yaşanmaya devam etmektedir.

Diyarbakır’da bulunan STK, iş ve meslek örgütleri olarak, Gazze’de sivil insanlara yönelik gerçekleştirdiği katliamlardan dolayı İsrail’i en sert şekilde kınıyor, uluslararası toplumu bütün dünyanın gözleri önünde işlenen bu insanlık suçlarına karşı gereken adımları atmaya ve adil bir barışı inşa etmek için sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

Başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada halkların bir arada barış içerisinde yaşayabilmesi ve sağlıklı bir geleceğin inşası için her koşulda her savaşa karşı çıkmaya ve barışı savunmaya devam edeceğiz. Bir kez daha sorunların yegane çözüm yönteminin; diyalog, müzakere ve demokrasi olduğuna inanıyor ve herkese hatırlatıyoruz.”

Açıklamada imzası bulunan Sivil Toplu Kuruluşları ve meslek odalarının isimleri şöyle:

Diyarbakır Barosu

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ( DTSO)

Diyarbakır Ticaret Borsası

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (DESOB)

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı

Diyarbakır İş Konseyi

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD)

Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanlığı

Güneydoğu Tekstil ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD)

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum