Diyarbakır’da yapılacak en büyük Tıp Kongresine sayılı günler kaldı

Diyarbakır’da yapılacak en büyük Tıp Kongresine sayılı günler kaldı
Diyarbakır Doğu Pediatri Derneği tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek en büyük Tıp Kongresi’ne sayılı günler kaldı.

Ümmügülsüm TEYFUR/YENİGÜN HABER – Pediatri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Asena Doğu, bu yıl gerçekleştirilecek kongreye Türkiye’nin dört bir yakınından hekimlerin geleceğini bildirdi.

51e98240-5332-4735-8317-800608c9e3b8.jpg

‘4 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK’

Kongrede çocuk sağlığının her alanından ilgi çekecek konular ve konusunda uzman konuşmacıları olduğu dikkat çeken Pediatri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Asena, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2.Kongremizi 1300 hekimin katılımı ile Dicle Üniversitesi kongre merkezinde gerçekleştirmiştik. Bu yıl Türkiye’nin dört bir yakından katılacak 1500 civarı çocuk hekimimiz ile ilimizde yine önemli bir kongreye ev sahipliği yapacağız. Toplam 27 oturum ve uydu sempozyumu ile çocuk sağlığı ve Hastalıkları tüm yönleri ile masaya yatırılacak. Kongremizi Doğu Pediatri Derneğimizin ev sahipliğinde Türk Pediatri Kurumu, Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği, Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Çocuk Beslenme ve Metobolizma Derneği, Türk Neonatoloji Derneği ve Akademik Tıp Eğitim Derneklerimiz ile ortak oturumlar şeklinde planladık. Endüstriden 71 firmanın desteklediği kongremiz 4 gün boyunca sürecek. Katkı sunan tüm firmalarımıza ve Diyarbakır Valiliğimiz ve Diyarbakır Ticaret odasına teşekkür ediyoruz."

DİYARBAKIR’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN EN BÜYÜK TIP KONGRESİ

Diyarbakır’da gerçekleştirilen en büyük Tıp Kongresi olan Doğu Pediatri Kongresinde ayrıca geleneksel hale gelen çocuk sağlığına dikkat çekmek amacı ile planlanan ‘Kadrajımdan Çocuk film festivali’ gerçekleştirilecek.

REKOR KATILIM

Bu yıl rekor katılım ile 944 film arasından dereceye girecek filmler özel jüriler tarafından belirlenecek ve gala gecesinde ödüller takdim edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.