Diyarbakır CHP’de istifaların nedeni tartışılıyor

Diyarbakır CHP’de istifaların nedeni tartışılıyor
Diyarbakır CHP İl Örgütünde geçmiş yönetimlerde farklı görevlerde bulunan Ergin Bayram ve 150 kişi istifa ettiğini duyurdu. Ergin istifa nedenlerini açıkladı.

CHP Diyarbakır İl yönetiminin farklı kademelerinde yıllarca görev yapan Ergin Bayram, demokrasi vurgusu yaparak 150 kişi ile birlikte istifa ettiğini açıkladı.

CHP İl Başkanlığına atanan Abdullah Atik’in ısrarları üzerine parti yönetimine girdiğini belirten Bayram, Atik’in yaptığı uygulamaları eleştirdi. Mevcut il başkanı Abdullah Atik’in yönetime görüşmeden kendi başına kararlar aldığını iddia eden Bayram, şunları söyledi:

ABDULLAH ATİK'İ SUÇLADI

"Atik, hiçbir sebep yokken İlçe başkanlarını görevden alıp duruyordu. Görevden alınan ilçe başkanları da yıllardır bu partiye emek vermiş arkadaşlarımız ve dostlarımızdır. 7 ilçe başkanı bana şikayet geldi. Bende konuya İl Başkanı Atik’e, ‘Kafana göre hareket etme, yanlış yapıyorsun. Daha dün partiye geldin. Neye dayanarak, görevden alıyorsun’ dedim. Buna rağmen bizi dinlemedi. Görevden aldığı ilçe başkanlarının yerine de kendi adamlarını getiriyor. Bu durum zoruma gitti.”

TANRIKULU SEYİRCİ KALDI

6 Ekim’de gerçekleştirilen İl Başkanlığı kongresinde de demokrasinin olmadığına şahitlik ettiğini belirten Bayram, “Kongrenin Divan Başkanlığını yapan CHP Diyarbakır Milletvekili Sayın Sezgin Tanrıkulu da maalesef kongrede olanlara seyirci kaldı. Tek liste halinde gidilen seçimde delegeler oy kabinine gitmeden oturdukları yerden zarfları doldurdu. Demokratik bir seçim değildi. Kongreden önce 3 kişi aday olduğunu açıklamıştı. Ancak kongre günü tek liste halinde gidildiğini gördüm. Yıllardır bu partiye hizmet edenler olarak kongrede demokrasinin olmadığını gördük. Bu yüzden hem parti delegeliğinden hem de üyelikten istifa ettim. Ayrıca benimle birlikte partiye geçiş yapan 150 kişi ile istifa etme kararı aldı." (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.