Bucak ve Hatun STK temsilcileri ile buluştu

Bucak ve Hatun STK temsilcileri ile buluştu
DEM Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun, kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır İl Başkanlığı, yerel seçim öncesinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile düzenlenen çalıştayda buluştu. DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun da yer aldığı çalıştayın açılış konuşmasını yerine kayyım atanan Kayapınar Belediye Eşbaşkanı Necati Pirinççioğlu yaptı.

Pirinççioğlu, bir başlangıç olduğunu belirtiği bu buluşmalar ile belediyelerin nasıl yönetilmesi ve neler yapılması gerektiği noktasında sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerini dinlemek istediklerini ifade etti

Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Serra Bucak ise, “Önümüzdeki 5 yıllık süreci hem 8 yıllık kayyım vesayetinin tahribatlarını birlikte atlatabilmek hem de yeniden inşa sürecini birlikte yürütebilmek için bir araya geldik. Bizi en derinden yakalayan kısım, burada devlet aklının arkadaşlarımızın da ifade ettiği gibi toplumsal dokuda, bizim kendi kimliğimiz ve aidiyetimizden, kendi kültürel mirasımızın dışında bir şey yaratma arzusuydu. Diyarbakır’ın ortak aklı, vicdanı, kültürü, tarihi nerede ve nasıl daha fazla inşa edilir üzerinden beraberce yürütebileceğimiz bir yerde duruyor. Bu yol hepimizin beraber kurduğu yol. Bu yolda önümüzdeki 5 yılda birlikte yürüyeceğiz. Hepimizin yolu açık olsun” dedi.

Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Doğan Hatun da, ancak STK’ları güçlü şekilde dahil olacağı bir durumda kente dair sonuç alıcı politikalar üretileceğini ifade etti. Toplantıda ortaya çıkacak önerilerin seçimlerden hayata geçirilip bunları tek tek takip edileceğini söyleyen Hatun, “Bu şehirde başta dil, kültür ve kimlik üzerine çalışmaların yoğunlaşması gerekiyor. Kentimizin dili değiştirildi. Bu büyük bir sorun. Bu nedenle başta dil değişmelidir. Dil bütün alanları ilgilendiriyor" diye konuştu.

Kaynak:MEZOPOTAMYA AJANSI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.