Bağ Evi kursiyerleri üniversiteye yerleşti

Bağ Evi kursiyerleri üniversiteye yerleşti
Bağlar Belediyesi’nin konservatuvar kursuna katılan tüm öğrenciler üniversiteye yerleşti

Bağlar Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün sağladığı destekler ve imkânlarla yaklaşık 2.5 ay boyunca sınava hazırlanan 21 öğrencinin tamamı özel yetenek sınavını kazanarak üniversitelerin konservatuvar bölümlerine yerleşti. Böylece Bağlar Belediyesi’nin açtığı kurslarda başarılı olarak üniversite kazanan konservatuvar öğrencilerinin sayısı 81’e ulaştı.

Bölgede bir ilk olan Bağlar Belediyesi Bağ Evi Sosyal Tesisleri ve Kurs Merkezi’nde sınava hazırlanan öğrencilerin başarısı gururlandırdı. Halk belediyeciliğinin en güzel örneklerini ortaya koyduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Son 3 yılda konservatuvar kurslarımıza katılan öğrencilerimizin tamamı üniversiteye yerleşti. Bu projeleri hayata geçirmekle ne kadar doğru iş yaptığımızı göstermesi bakımından oldukça anlamlıdır.” dedi.

6623b52f-e255-4986-b882-b6b2e078341d.jpg

KURSA KATILAN HERKES ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ

Bağlar Belediyesi’nin açtığı kurslar ve sağladığı imkânlarla son üç yılda üniversitelerin konservatuvar bölümlerine hazırlanan 81 öğrencinin tamamı üniversiteye yerleşirken, belediye bu alanda büyük bir başarıya imza attı.

Bu yılki kurslar Bağlar Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Bağ Evi Sosyal Tesisleri ve Kurs Merkezi’nde hizmet verdi. Eğitmenler Ahmet Erdem,Necat Muzafferoğlu ve Recep Aras nezaretinde yaklaşık 2.5 ay boyunca burada hem teorik hem pratik eğitim alan öğrenciler, üniversitelerin konservatuvar bölümlerine yerleşmek için açılan özel yetenek sınavlarında yüzde yüz başarı sağlayarak Dicle Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Van Yüzüncü yıl Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu üniversiteleri kazandı.

“TÜM ÖĞRENCİLERİN YERLEŞMESİ BÜYÜK BAŞARI”

Başarı sağlayan öğrencileri verdikleri mücadele azminden dolayı tebrik eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 3 yıl önce başlattıkları konservatuvar hazırlık kurslarının öğrencilere sağladığı katkılardan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Bölgede bir ilk olan Bağ Evi’ni eğitim amaçlı kurslar için de değerlendirdiklerini belirten Beyoğlu,”İlçemize adını veren ve tarihi misyonunu yansıtan Bağ Evi’ni eğitim ve sosyal içerikli projeler için değerlendiriyoruz. Bu yıl konservatuvar kurslarımızı burada gerçekleştirdik, gençlerimize her türlü imkan ve desteği sağladık. Son üç yılda kurslara katılan tüm öğrencilerin üniversiteye yerleşmesi büyük bir başarı. Üniversite hayallerine kavuşan gençlerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.