Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır ve Silvan’da  29 Ekim etkinlikleri

Diyarbakır ve Silvan’da  29 Ekim etkinlikleri
28 Ekim 2019 - 16:03

96’ncı yıl dönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Diyarbakır ve Silvan ilçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Yenişehir ilçesi Anıt Parkı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Anıt Park’ta düzenlenen törene, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’a vekaleten 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen, adli, mülki ve askeri erkan, gaziler ve şehit yakınları ile öğrenciler katıldı.
Törende Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Çelenklerin ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte tören sona erdi.

Silvan’da 29 Ekim etkinlikleri

Öte yandan Silvan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile etkinlik düzenlendi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Kutlamalar öncesi Silvan Hükümet Konağı meydanında düzenlenen törene Silvan Kaymakamı Mehmet Uslu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fatih Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Dadak, Belediye Başkan Yardımcısı Ferzende Tekin, Milli Eğitim Müdürü Metin Aydın, sivil tolum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaymakamlık çelenk sunumunun ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Etkinliklerin, yarın devam edeceği kaydedildi.  (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım