Diyarbakır Yenigün

Çöken metruk binada 2 kişi yaralandı

Çöken metruk binada 2 kişi yaralandı
09 Ocak 2020 - 13:09

Yenişehir ilçesine bağlı Ben-u Sen Mahallesi’nde metruk binada meydana gelen çökme sonucu iki kişi yaralanırken, mahalle sakinleri metruk binalar için yetkililere çağrıda bulundu

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’da metruk binada meydana gelen çökme sonucu iki kişi yaralanırken, mahalle sakinleri metruk binalar için yetkililere çağrıda bulundu. Olay, merkez Yenişehir ilçesine bağlı Ben-u Sen Mahallesi’nde meydana geldi. 253’üncü sokaktaki terkedilmiş yapının tavanındaki tahtaları yakacak için söküp götürmek isteyen 2 kişi, tavanın çökmesiyle enkaz altında kalarak yaralandı. Mahalle sakinlerinin yardımıyla enkaz parçalarının altından çıkartılan yaralılar, çevredekilerin ihbarı üzerine gelen sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Yaşanan bu durumların tekrar edilmemesi için mahalle sakinleri yetkililerin müdahale etmesini istedi.

‘Madde bağımlıları buralarda toplanıyor’

Mahalle sakinlerinden Murat Demir, metruk yapıların kendilerini rahatsız ettiğini belirterek, “Doğma büyümü bu mahallede oturuyorum. Bu metruk binalardan çok rahatsızız. Bu mahallelerden çoluk çocuğumuz rahat geçemiyor. Madde bağımlıları buralarda toplanıyor. Gece sabahlara kadar buralarda kalıyor. Ağza alınmayan konuşmalar yapıyorlar. Bütün bunlardan biz rahatsızız. Gördüğünüz şu metruk ev de bugün yıkıldı. Bu söylediğim kişiler buraya gelip kullanılmayan evin içindeki ağaçları çıkarırken üstlerine düşmüş. 2 kişi yaralandı. Buradan yetkililere duyuruda bulunuyorum. İlgili kurumlar ilgilenip gelsin yıksın burayı. Buranın temizlenmesi için gerekirse bizler de evimizden çıkarız” dedi.

‘Yıkılan yerlerin altında küçük çocuklar da olabilir’

Yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakinlerinden Murat Yakışıklı, “Bugün öğle saatlerinde 2 kişi bu enkazın altında kalıp yaralandı. Normalde de burada her türlü madde kullanan kişiler gelip kalıyor. Buradan devlet yetkililerine sesleniyoruz. Buranın yıkılmasını istiyoruz. Daha önce yetkililer bu yıkılan evin yarısını yıkmıştılar ama sonrasında çalışmayı durdurdular. Hatta üzerinde durduğumuz enkazın altıda boş bir şekildedir. Herhangi bir olumsuz durumda çökme olasılığı çok yüksektir. Bu duruma bir çare bulunmasını istiyoruz. Ayrıca bu tür olayları çok sık yaşıyoruz. Yıkılan yerlerin altında küçük çocuklar da olabilir. Böyle bir duruma nasıl hesap verecekler” diye konuştu. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım