Diyarbakır Yenigün

‘Benim Kahramanım Olur musun?’

‘Benim Kahramanım Olur musun?’
04 Mart 2020 - 12:45

Masal Eğitim Kurumları’nın başlattığı “Benim Kahramanım Olur musun Projesi” kapsamında Diyarbakır’daki iki anaokulu ve bir ilköğretim okulundaki çocuklara giyim malzemelerinin yanı sıra, masal ve boyama kitapları ile eğitim malzemeleri dağıtıldı

 

Ufuk ÇİMEN

DİYARBAKIR YENİGÜN – Sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Masal Eğitim Kurumları, toplumsal duyarlılık ve farkındalık çalışmalarıyla çocukları sevindirmeye devam ediyor. Daha öncede gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Masal Eğitim Kurumları, Kreş ve GBE,“Benim Kahramanım Olur musun Projesi” kapsamında Ergani’de Develi Ana Okulu ile Diyarbakır merkez Bağıvar Mahallesi Ana Okuluve Bismil Güroluk İlköğretim Okulları’ndaki çocukları sevindirdi.

Çocuklara çeşitli giyim malzemelerinin yanı sıra, masal ve boyama kitapları ile boyama kalemi gibi eğitim materyalleri dağıtıldı.

120 çocuğa ulaşıldı

Masal Eğitim Kurumları, Kreş ve GBE Kurucu Müdürü Dicle Bahadır Eriman, kurum olarak başlattıkları“Benim Kahramanım Olurmusun?” projesi ile şimdiye kadar toplam 2 anasınıfı ve bir ilköğretim okulunda 120 çocuğa ulaştıklarını ifade ederek, “Projemiz aslında tek bir köy okulu ile başladı, fakat duyarlı yardımsever velilerimizin ve hayırsever dostlarımızın desteği ile umduğumuzdan büyük ve güzel oluşumlara sebep oldu. Böyle bir projeye niyetlenip sürdürmek çocukların yüzündeki tebessüme sebep olmaktan öte bir mutluluk ve huzur yoktur. Kurum ve sahsım adına bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde bulunmaktan kaçınmayacağım. Projelerimize destek olan tüm yüreği güzel duyarlı yardımsever insanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kurum çalışanlarından Sultan Yüce ise, Masal Eğitim Kurumları bünyesinde 3 yıldan beri çalıştığını ifade ederek, “Bu tarz sosyal sorumluluk projelerine desteğinden ve bu projelerin içerisinde bulunmaktan keyif alıyor ve guru duyuyorum. Özellikle dezavantajlı gruplara ulaşmayı amaçlıyoruz. Bunda da başarılı olma gayretindeyiz, ben de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım