Diyarbakır Yenigün

Bakan Selçuk: Okulları 21 Eylül’de açma çabasındayız

Bakan Selçuk: Okulları 21 Eylül’de açma çabasındayız
19 Ağustos 2020 - 13:37

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulları 21 Eylül’de açma çabasında olduklarını ifade etti. 

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okulum temiz belgesi” törenine katılarak okulların açılış sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Okulları 21 Eylül’de açma çabasında olduklarını söyleyen Selçuk, “21 Eylül’de ders zili çaldığı zaman bir okulun hangi mekanında ne yapacağız, nasıl yapacağız, hangi davranışlar ortaya koyulacak, servis araçları için hangi kurallar geçerli bunlar için ayrı simülasyonlar yaptık. Bütün okullarımızda okulun temiz belgesinin alınabilmesi için altyapı hazırlamaktı” dedi.

2 bin denetmen görev alacak

Okullarda 2 bin denetmenin görev alacağını kaydeden Selçuk, “Okulların temiz olmasını, hijyen denetiminin sağlıklı yapılmasını teşvik etmeye çalışıyoruz. Çok aşamalı bir çalışmayı sürdürürken farklı değerlendirmelerde yapılıyor. Diyelim ki okul bu belgeyi aldı. Bitmiyor. Sürdürülebilirlik çok önemli. Okulun sürekli olarak temiz kalması hususunda çalışmalar yapılıyor. Bunu takip etmek için de bir yazılım hazırladık. Tüm okulların hangi durumda olduğunu takip etmek söz konusu. Dezenfektan ve maske temini de söz konusu” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile her gün görüştüklerini belirten Selçuk, “Şu kademelerde risk yoktur’ denildiği aşamada okulları açarız” düşüncesini dile getirdi.

Selçuk, mekansal ve müfredat olarak seyreltme uygulanacağını duyurdu. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım