Diyarbakır Yenigün

‘Anneler yürekleri yandığı için sokaklarda’

‘Anneler yürekleri yandığı için sokaklarda’
14 Mayıs 2019 - 16:55

Diyarbakır Koşuyolu Parkı’nda Barış Annelerinin açlık grevi yapan çocukları için yapmak istedikleri eyleme polis dün de izin vermedi. Açlık grevi yapan tutukluların durumunun ağırlaştığını ifade eden ve kendi kardeşi de açlık grevi yapan Rukiye Işık, “Annelerin yürekleri yandığı için sokaklarda eylem yapıyorlar” dedi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’da açlık grevlerine dikkat çekmek için Koşuyolu Parkı’nda açıklama yapmak isteyen annelere yine izin verilmedi. Çevresi bariyerlerle kapatılan parkta açıklamaya izin verilmemesi üzerine anneler toplandıkları yerde bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER) önüne yürüdüler. Eyleme HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları Zeyyat Ceylan, Hülya Alökmen, HDP Diyarbakır milletvekilleri Saliha Aydeniz, Remziye Tosun ve Semra Güzel’de katıldı. TUAY-DER önüne zılgıtlarla ve sloganlarla yürüyen anneler dernek binasının önünde açıklama yaptılar.

“Barışı istiyoruz, neyimizden korkuyorlar?”

Aileler adına, kardeşi açlık grevinde olan Rukiye Işık açıklama yaptı. Açlık grevinde ve ölüm orucunda olanların mücadelelerini sahiplendiklerini belirten Işık, “Annelerin yürekleri yandığı için sokaklarda eylem yapıyorlar” dedi. “Bu ülkenin polisine, askerine söyleyin, anneleri varsa, yürekleri yanıyorsa önümüzü açsınlar” diyen Işık şöyle devam etti:

“Önümüzü kesmesinler. Biz evde yemek yiyemiyoruz. Neden kimse bizi görmüyor? Tayip Erdoğan’ın da çocukları var. Erdoğan’ın yüreği yanıyorsa annelerin çığlığını duysun. Onlar 3 gün bir şey yemese dayanabilirler mi?” (Haber Merkezi )

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım