Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Alış veriş yapıp yaşlı vatandaşlara ulaştırıyorlar!

VİDEO HABER – Alış veriş yapıp yaşlı vatandaşlara ulaştırıyorlar!
26 Mart 2020 - 13:22

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun yeni tip koronavirüs önlemleri gereği sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için görevlendirdiği ekip, Bağlar sokaklarını arşınlayarak ihtiyaçları evlere kadar ulaştırıyor. Kovid-19 tedbirleri için vatandaşları uyaran ekip, “Evde kal, sağlıklı kal. Biz sizin için buradayız” sloganı ile vatandaşları evde kalmaya teşvik ediyor

DİYARBAKIR YENİGÜN – İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  tedbirlerine uyulmasını teşvik etmek ve salgından korumak için 65 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik uyguladığı yasak kararından sonra seferber olan Bağlar Belediyesi, gece ve gündüz mesai ayrımı yapmadan ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşların temel ihtiyaçlarını evlerine kadar ulaştırarak takdir topluyor. Görevliler, gelen talepler doğrultusunda önce alış verişleri yaparak ihtiyaçları temin ediyor, sonra bunları paketler haline getirerek mahalle mahalle ve sokak sokak gezerek ulaştırıyor. Çoğunluğu hasta ve kimsesi olmayan isimlerden oluşan yaşlı vatandaşlara yönelik bu hizmet takdir topluyor.

Önce yardımı ulaştırdılar, sonra bu videoyu çektiler

Fedakar bir şekilde bu hizmeti yerine getiren ekipü bir vidao çekerek vatandaşlara seslendi. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve devletin ilgili kurumlarının aldığı tedbirlere dikkat çeken ekip, kimsesi olmayan yardıma muhtaç ve yatalak hasta olan yaşlı bir vatandaşın evine giderek ihtiyacı olan gıda ve temizlik ürünlerini teslim etti.

Ardında da vatandaşların dikkatini yeni tip koronavirüs önlemlerine çekmeyi amaçlayan bu videoyu çekti. Videoda 2 kadın ve 2 erkek görevliden oluşan ekip, “Evde kal,sağlıklı kal. Biz sizin için buradayız” sloganı ile vatandaşları evde kalmaya teşvik ediyor. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım