Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER: ​Vatandaşlar güneşli havayı fırsat bildi

VİDEO HABER: ​Vatandaşlar güneşli havayı fırsat bildi
03 Mayıs 2019 - 15:32

Diyarbakır’da güneşli havanın yüzünü göstermesiyle birlikte vatandaşlar, Hazreti Süleyman Cami’ye akın etti. Kimi vatandaşlar camiyi ziyaret ederken, kimi vatandaşlar ise güneşli havanın tadını çıkardı.

Rıdvan KÖSEN/Yenigün Özel

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİYARBAKIR YENİGÜN – Baharın güzelliğini ve sıcak havayı fırsat bilen Diyarbakırlı vatandaşlar, tarihi mekânlara ve park alanlarına akın etti. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar Cuma günü münasebetiyle ilk olarak Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde bulunan Hazreti Süleyman Camii’ye uğradı. Çocuklarıyla beraber camii’yi ziyaret eden vatandaşlar, namaz kılıp ve dua etti. Baharın güzelliğiyle surlara akın eden vatandaşlar, yeşil alanda güneşin altında güzel vakit geçirdi. Kimi vatandaşlar çimlerde Kur’an’ı Kerim okurken,  Kimileri de sesli okunan Kur’an ve Mevlid-i Şerifi dinledi. Güzel manzaranın keyfini çıkaran gençler de, yerleşkenin etrafını saran surların üstüne çıkarak anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım