‘Kitap Sokağı oluşturmayı düşünüyoruz’

‘Kitap Sokağı oluşturmayı düşünüyoruz’
Diyarbakır Medya Kültür ve Mutfağı Tanıtım Derneği üyeleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, kentin turizm alt yapısıyla...

Diyarbakır Medya Kültür ve Mutfağı Tanıtım Derneği üyeleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, kentin turizm alt yapısıyla ilgili çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi. Tebrik ziyaretlerine gelen konukların armağan ettiği kitaplardan Kitap Sokağı oluşturmayı düşündüklerini belirten Mızraklı, bunun kentte çok şey katacağını söyledi.

Mesut FİĞANÇİÇEK

DİYARBAKIR YENİGÜN - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Diyarbakır Medya Kültür ve Mutfağı Tanıtım Derneği (DİMEK) üyeleri ile bir araya geldi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, yaklaşık 6 ay önce faaliyetlerine başlayan kentin mutfağını, tarihi ve turistik alanlarını tanıtmayı amaçlayan DİMEK üyeleriyle bir araya geldi. DİNG Değirmen Evi’ndeki buluşmada üyeler, ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek derneklerinin yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında Mızraklı’ya bilgi verdi.

DİMEK üyeleri ile kentin turizm potansiyeli hakkında fikir alışverişinde bulunan Mızraklı, ulaşım, esnaf, işletmeler, Gazi Caddesi’nin genel durumu, sosyal yapı ve kurumların yaklaşımı olmak üzere turizmi bir bütün olarak ele almaları gerektiğini söyledi. Mızraklı, kentin turizm potansiyelini geliştirmek için Belediye olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmak için çalışmalara başladıklarını ifade eden Mızraklı, hem oteller hem de seyahat firmalarıyla görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Kentteki turizm alt yapısındaki eksiklikleri gidermek için otopark sorunu, gezi otobüsleri, deneyimli rehberler gibi birçok düzenlemeye ihtiyaç olduğuna da vurgu yaptı.

Kitap Sokağı kente değer katar

Göreve başladıklarında kent turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Mardinkapı-Kabe Köprüsü aksında çalışma başlattıklarını ifade eden Mızraklı, tebrik ziyaretlerine gelen konukların armağan ettiği kitaplardan Kitap Sokağı oluşturmayı düşündüklerini belirtti. Kitap Sokağı’nın kentte çok şey katacağını kaydeden Mızraklı, burada yazarlar ile okurlarında bir araya gelebileceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.