Fotono21 ‘Fotoğraf Eğitim Günleri’ düzenliyor!

Fotono21 ‘Fotoğraf Eğitim Günleri’ düzenliyor!
Diyarbakır’da Fotono21 Fotoğraf Derneği ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği “Diyarbakır Fotoğraf Eğitim Günleri” düzenlenecek. Bu yıl 2’inci...

Diyarbakır’da Fotono21 Fotoğraf Derneği ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği “Diyarbakır Fotoğraf Eğitim Günleri” düzenlenecek. Bu yıl 2’inci düzenlenecek olan eğitim, 19, 20, 21, Nisan tarihleri arasında yapılacak

DİYARBAKIR YENİGÜN - Fotono21 Fotoğraf Derneği ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği ile Diyarbakır’da “Diyarbakır Fotoğraf Eğitim Günleri” düzenlenecek. Bu yıl 2’inci düzenlenecek olan eğitim, 19, 20, 21, Nisan tarihleri arasında Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Konferans salonunda gerçekleştirilecek.  Gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılacak olan kursiyerlere Evrensel Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Ali Dağer ve Necmettin Karaca, “Portre Fotoğrafçılığı “Makro ve Ornito fotoğrafçılığı”, “Üst Üste Çekim Bracketing Nedir Nasıl Yapılır ” “Adobe Lightroom ile fotoğraf düzenleme” hakkında bilgi verecek. Diyarbakır Özgür Haber Gazetesi Spor Editörü ve Foto Muhabiri Şehmus Kızılaslan ise, “Basın Fotoğrafçılığı”  Fotono 21 Dernek Yönetim kurulu üyeleri Hasan Akcay “Sanat ve Etik” Avukat Ali Düzdemir de “Telif Hakları” konulu sunum yapacak.

“Bu tür eğitimler ile daha güçlü fotoğraflar üretilecek”

Programla ilgili açıklamalarda bulunan Fotono21 Fotoğraf Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu,  “Önyargılardan uzak sadece fotoğraf paydasında bir araya gelen üyelerden oluşan derneğimiz imkanları dahilinde ücretsiz hizmetlerine ve gönüllü çalışmalarda bulunmaktadır. Karacadağ Kalkınma ajansı ile işbirliği içinde ileri düzey fotoğraf eğitimleri ile çekilen fotoğrafların nitelik olarak daha çok gelişmesini hedefliyoruz. Fotoğraf sanatına olan ilgi ve talebin artması, mobil aygıtların nitelikli özelliklerinin fotoğrafçılıktaki kuralları değiştirmesi, hızla yaygınlaşan sosyal ağların fotoğraf üretimini artırması bir yandan görsel üretimi arttırırken bir yanda da görüntü kirliliği oluşmasına sebep oluyor. Bu tür eğitimler ile daha güçlü fotoğraflar üretilecek” dedi.

“Hukuki süreç için eğitim oldukça faydalı”

Avukat Ali Düzdemir ise gelişi güzel çekilen bir fotoğrafın daha sonrasında hukuki cezalar alacağımız bir sürecin başlamasına sebebiyet verebileceği uyarısında bulundu. Düzdemir, bu nedenle hukuki haklar ve karşılaşılacak cezai işlemler hakkında yapılacak bu eğitimin çok faydalı olacağını söyledi.

“Bu eğitim gençlerin ufkunu açar”

Yıllaradır bölgede muhabirlik yapan Şeyhmus Kızılaslan da, bir hobi olarak değil de meslek olarak fotoğrafçılığı seçecek olanlarını bu işin zorluklarını anlatı. Kızılaslan, Kursiyerlerin çekim süreçlerini öğrenecek olmasının çok faydalı olacağını ve bu eğitim ile özellikle gençlerin ufkunun açılacağını vurguladı. (Haber Merkezi)

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.