Diyarbakır Yenigün

“Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim”

“Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim”
18 Eylül 2020 - 13:38

“Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” kampanyası kapsamında daha önce Geliyê Godernê ve Birkleyn Mağaraları’nda temizlik çalışması yürüten kentteki sivil toplum kuruluşları, bu kez Dağkapı Meydanı’ndan Keçi Burcuna kadar olan bölgede temizlik yapacak

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Güneydoğu Tekstil Sanayii ve İş insanları Derneği, Diyarbakır Sanayi ve İş İnsanları Derneği , TEMA Vakfı Diyarbakır Temsilciliği, DTSO Kadın Meclisi, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, DTSO Turizm Platformu ve Tigris Bisiklet Kulübü Diyarbakır Çevre Gönüllüleri Derneği’nin başlatmış olduğu “Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” kampanyası devam ediyor.

Gelîyê Godernê’de 500 kiloya yakın çöp toplanmıştı

Geliyê Godernê ve Birkleyn Mağaraları temizlenmişti

Daha önce Kulp ve Silvan ilçeleri arasında yer alan Geliyê Godernê (Taş Köprü) bölgesinde ve Lice’nin Örtülü köyünde bulunan tarihi Birkleyn Mağaraları’nda temizlik çalışması temizlik yapan STK’lar, bu kez Dağkapı Meydanı’ndan Keçi Burcuna kadar olan bölgede temizlik yapacak.

‘Amaç çevre temizliğine dikkat çekme’

Konuyla ilgili paylaşılan basın bilgi notunda, “Diyarbakır’da STK temsilcileri   Tarihi ve turistik alanları koruma, çevre temizliğine dikkat çekme amacıyla başlattıkları “Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” kampanyası kapsamında 19.09.2020 (Cumartesi) Günü saat 11:00’da Dağkapı Meydanında toplanıp Keçi Burcuna kadar (Dengbej Evi, Cemil Paşa Konağı vb) güzergah içerisindeki alanlarda temizlik yapılacak” denildi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım