Diyarbakır Yenigün

WHO: Koronavirüs mevsimsel bir hastalık değil

WHO: Koronavirüs mevsimsel bir hastalık değil
10 Ağustos 2020 - 17:24

DİYARBAKIR YENİGÜN – Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanları, Covid-19’un yayılımının devam ettiğine, nüfusun çoğunun buna karşı savunmasız olduğuna dikkat çekiyor. WHO’dan Maria Van Kerkhove, yaptığı açıklamada, “Bu virüs hakkında her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.” dedi. Van Kerkhove, “Virüs hiçbir yere gitmedi ve mevsimsel olduğuna dair bir gösterge yok. Dolaşımı devam ediyor ve nüfusun çoğunluğu ona karşı savunmasız. Enfeksiyonu önlemek ve hayat kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.” ifadelerini kullandı. Van Kerkhove, insanları hükümetlerin tavsiyelerine uymaya ve riskleri azaltmak için kendi başlarına önlemler almaya çağırdı ve şunları ekledi:

“Sizden evde kalmanız istenirse kalın. Toplu taşımalarda ve mağazada maske takmanız istenirse takın. Havalandırması zayıf olan binalardan kaçınma fırsatınız varsa kaçının. Bu şekilde sadece kendinizi değil, potansiyel olarak içeride bulunanları da korursunuz.” (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım