Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – UMKE’den ‘Yaşama Yol Ver’ proje bilgilendirmesi

VİDEO HABER – UMKE’den ‘Yaşama Yol Ver’ proje bilgilendirmesi
07 Aralık 2019 - 9:15

 

Bitlis’te Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tarafından, uygulama noktasında sürücülere ‘Yaşama yol ver’ kampanyası dâhilinde çeşitli hediyeler dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

 

DİYARBAKRI YENİGÜN – Bitlis’te, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü uygulamada, durdurulan araç sürücülerine uygulama hakkında bilgilendirmeler yapılarak, araç kokusu ve araç reflektörü hediye edildi. Cadde, sokak, ana ve tali yollarda ambulansların daha rahat seyretmesi için sürücülerin bilgilendirilmesi ve toplumda farkındalık oluşturmak için sürücülere hediyeler dağıtılarak bilgilendirmeler yapıldı. UMKE Birim Sorumlusu Paramedik Ömer Daşdemir, her yıl aralık ayının ilk haftasının “Aile Sağlık Hizmetleri Haftası” olarak kutlandığını belirtti. Daşdemir, “112 Acil Sağlık Sistemi bu yıl 25’inci yaşını kutluyor. Bizler de bu hafta, etkinlikler kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü olarak Bitlis il ve ilçelerinde birçok faaliyet belirledik. Bunlardan bir tanesi de polis uygulama noktasında trafikteki sürücü kardeşlerimize ‘Yaşama yol ver’ adlı kampanya kapsamında sürücülerimize sağlık Bakanlığımızın göndermiş olduğu araç kokusu ve reflektör hediye ediyoruz. Bu etkinliğimizi İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri ile birlikte koordine ettik. Onların bilgisi ve koordinesi dâhilinde çeşitli saatlerde uygulama noktalarında bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Destek veren bütün ekiplere teşekkür ediyoruz.” dedi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım