Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – ‘Sosyal mesafe’ kimin umurunda!

VİDEO HABER – ‘Sosyal mesafe’ kimin umurunda!
14 Nisan 2020 - 12:15

 

Diyarbakır Dağkapı ve Ofis PTT şubeleri önünde oluşan yoğunluk ve ‘sosyal mesafe’ kuralına uyulmaması Covid-19 salgının bulaşma riskinin artmasına neden oluyor

 

DİYARBAKIR YENİGÜN  – Covid-19 virüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye biner lira tutarında yapılan ödemelerin tahsilatı, su, elektrik ve doğalgaz faturalarının ödeme işlemlerinden dolayı Diyarbakır Dağkapı ve Ofis PTT şubeleri önünde metrelerce kuyruk oluştu. Görevlilerin ve polis ekiplerinin sık sık ‘sosyal mesafe’ kuralına uymaları için yapılan uyarıları dikkate almayan vatandaşlar, Covid-19 virüsünün bulaşma riskine sebep oluyor. PTT şubelerinin önünde dükkanları olan esnaf, metrelerce uzunlukta oluşan kalabalıktan dolayı işyerlerinin önünün kapandığını belirterek, bundan dolayı iş yapamaz hale geldiklerini söyledi.

‘Kuyruktan dolayı müşteriler içeriye giremiyor’

Ofis PTT Şube önünde oluşan kalabalıktan dolayı dükkanının önünün kapandığını belirten Berat Diril, “Ben bu caddede esnaflık yapıyorum. Öncelikle Covid-19 salgınından dolayı işlerimiz maalesef bu süreçte yüzde 80 oranında düştü. Bu sıkıntı yetmezmiş gibi PTT önünde oluşan bu kuyruk dükkanımızın önünü işgal etmiş. Müşteriler içeriye giremeyecek şekilde bir kalabalık oluşmuş. Artık siftahsız dükkanlarımızı kapatır olduk. Yaşanılan bu kötü durumun acilen çözülmesini istiyorum. Bütün bunların dışında belki de en önemli husus olan sosyal mesafe kuralına burada uyulmuyor. Bundan dolayı virüsün bulaşma riski çok fazladır.” ifadelerini kullandı.

‘Sosyal Mesafe kuralına uyulmuyor’

PTT önünde oluşan yoğunluğun dükkanlarının önünü kapattığını belirten Mehmet Beyhan, bu durumdan dolayı Covid-19 virüsünün bulaşma riskinin daha fazla arttığını söyledi. Beyhan, “Başta Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Esnaf olarak Covid-19 sürecinden dolayı çok sıkıntılı günler yaşıyoruz. Virüsten dolayı işlerimiz yüzde 70-80 oranlarında düştü. PTT önünde oluşan kalabalıktan dolayı da iş yapamaz hale geldik. PTT önünde oluşan yoğunluktan dolayı dükkanımız gözükmüyor. Şu toplanan manzarayı yetkilerin görmesini istiyorum. Çünkü sosyal mesafe kuralına hiç uyulmuyor. Bu durum, Covid-19 hastalığının da bulaşma riskini çok artırıyor.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım