Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Selahaddin Eyyübi de maske üretimine başladı

VİDEO HABER – Selahaddin Eyyübi de maske üretimine başladı
24 Mart 2020 - 16:39

 

Diyarbakır Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ardından Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi de, yeni tip Coronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında tedarik sıkıntısının yaşanmaması için maske imal ediyor

DİYARBAKIR – Tüm dünyaya yayılan Coronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı başta hastaneler olmak üzere bir çok alanda en çok ihtiyaç duyulan koruyucu malzemelerin başında maske ve eldiven geliyor. Bu salgının Türkiye’ye sıçramasından sonra bulunması güçleşen maskelerin fiyatları arttı.

Hedef günlük 500 adet maske

Söz konusu sıkıntıların yaşanmaması için daha önce Diyarbakır Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ağız ve burnu kapatan bez maske ve röntgen çıktıları ile yüzü tamamen kapatacak şekilde maske üretmeye başlamıştı. Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi de Destek Kalite Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, hastane personelinin maske ihtiyacının karşılanmasına yönelik sıfır maliyetle günlük 500 adet maske üretimini hedefleyerek kolları sıvadı.

Sıfır maliyetle maske üretecekler

Hastane Müdür Yardımcısı Osman İmir yönetimindeki 4 kişilik ekip, hastane binasında maske üretimine tahsis edilmiş bölümde, tam mesai çalışarak sıfır maliyetle maske üretecek. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım