Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Polis araçlarından Türkçe ve Kürtçe ‘evde kal’ çağrısı

VİDEO HABER – Polis araçlarından Türkçe ve Kürtçe ‘evde kal’ çağrısı
30 Mart 2020 - 23:27

 

Türkiye’de Covid-19 salgınına karşı yetkililer, vatandaşların evde kalmaları için sürekli çağrı yapıyor. Bu kapsamda Diyarbakır’da polis araçları tarafından vatandaşlara evde kalmaları konusunda anonslar yapıldı.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’da yeni tip Covid-19 virüsü önlemleri kapsamında polis araçları tarafından vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları için hem Türkçe hem de Kürtçe anonslarla uyarıldılar. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Diyarbakır’ın merkez Sur, Yenişehir, Kayapınar ve Bağlar gibi ilçelerinde vatandaşlara evde kalmaları için yaptığı anons dışında 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların sokağa çıkmaması için uyarılar yapıyor. Polis araçlarında yapılan anonsta, “Değerli vatandaşlarımız, evlerinizde kalmanız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından önemlidir. Bu sebeple zorunlu haller dışında, dışarıya çıkmamanızı rica ediyoruz. Lütfen evlerimize dönelim. Değerli Diyarbakırlı vatandaşlarımızdan ricamızdır.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım