Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Motosiklet hırsızları güvenlik kamerasına böyle yakalandı

VİDEO HABER – Motosiklet hırsızları güvenlik kamerasına böyle yakalandı
07 Ocak 2020 - 16:55

 

Siirt’te giderek artan motosiklet hırsızlığına bir yenisi daha eklendi. Gazete dağıtıcılığı yapan Emin Sadık’a ait park halindeki motosiklet evinin önünden çalındı.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Siirt merkeze bağlı Kooperatif Mahallesi’nde gazete dağıtıcılığı ve aynı zamanda fotoğrafçılık yapan Emin Sadık’a ait park halindeki 56 BA 023 plakalı motosiklet kimliği belirsiz şahıslar tarafından gece geç saatlerde evinin önünden çalındı. Sabah uyandığında evinin önünde park ettiği motosikleti göremeyen Sadık, güvenlik kameralarını incelediğinde kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığını gördü. Durumu hemen emniyet birimlerine haber veren Sadık, motosikletin bulunmasını istiyor. Hırsızlık anına ilişkin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, önce bir kişinin sokağa yaklaştığı ve sokaktaki bir arabanın arkasına geçerek kimsenin olup olmadığını kontrol ettiği ve daha sonra sokaktaki arabaların arkasından dolanarak motosiklete yaklaştığı ve sonra gelen ikinci şahısla birlikte motosikleti düz kontak yaparak çalıştıran şahısların olay yerinden hızla uzaklaştığı görülüyor. Hırsızlık olayı ile ilgili olarak İLKHA muhabirine açıklama yapan Emin Sadık, evinin yanında bulunan sokağa bıraktığı motosikletin gayet iyi bir ustalıkla direksiyon kilidinin kırılıp düz kontakla çalındığını söyledi. Motosikleti akşam evin önüne park ettiğini belirten Sadık, “Sabah saatlerinde gazeteleri dağıtmak için kalktığımda motosikletin evin önünde olmadığını gördüm. Sağa sola baktım, komşulara sordum ama kimse hırsızlık olayını görmemişti. Daha sonra sokakta bulunan güvenlik kamerasına baktığımızda motosikletin iki şahıs tarafından çalındığını gördük. Bunun üzerine emniyete gidip şikâyette bulundum ve hırsızların bir an önce bulunmasını istedim.” dedi. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım