Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Mahalle sakinlerinden yol ve kanalizasyon tepkisi

VİDEO HABER – Mahalle sakinlerinden yol ve kanalizasyon tepkisi
09 Ocak 2020 - 16:48

 

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Hürriyet Mahallesi sakinleri, yollarının çamurdan geçilmediğini ve kanalizasyon sıkıntılarının olduğunu belirterek sorunlarının çözülmesini istedi.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’ndeki Hürriyet Mahallesinde 300, 301 ve 311 no’lu sokaklarda ikamet eden vatandaşlar, çamurlu yol ve kanalizasyon sorunu nedeniyle yetkililere tepki gösterdi. Mahallelerinin çamurlu olduğunu ve alt yapı sıkıntıları yaşadıklarını söyleyen Mehmet Emin Çakmak, “Bundan 5 ay önce Viranşehir’de bulunan ŞUSKİ’ye ve belediyeye müracaatta bulunmuştuk. Bizleri Şanlıurfa’nın ŞUSKİ müdürlüğüne havale ettiler. Biz de 5 ay önce bu konu ile ilgili olarak dilekçe sunduk. Biz Şanlıurfa’yı aradığımızda bize buranın Viranşehir’e ait olduğunu söylüyorlar. Buraya gittiğimizde ise bizleri tekrar Şanlıurfa Belediyesine yönlendiriyorlar. Buna bir çözüm yolu bulsunlar. Bizler de şaşırdık, ne yapacağımızı bilemiyoruz.” dedi.

‘Yollarımız çamurlu olduğundan dolayı çocuklarımız okula gidemiyor’

Yollarının çamurlu olmasından dolayı çocuklarının okula gidemediğini ifade eden Çakmak, “Sabahları onları okula biz götürüyoruz. Ama eve dönüşlerinde de bizler işte olduğumuzdan dolayı çocuklarımız büyük sıkıntı çekiyorlar. Mahallede kanalizasyon şebekesi yok. Mahalle, kışın kirli sudan yazın ise pis kokudan geçilmiyor. Bizler buradan bütün yetkililere sesleniyoruz. Buradaki belediye başkanına ve büyükşehir belediye başkanlığına sesleniyoruz. Eğer kim yapacaksa bizleri oyalamasınlar. Bir an önce bizleri bu sıkıntıdan kurtarsınlar” şeklinde konuştu. Bir hastaları olduğunda, ambulansın mahalleye giremediğini söyleyen mahalle sakini İsmet Erek ise, şunları söyledi:

“Ben burada yetkililere sesleniyorum. Mahallenin yolu çamurlu ve kanalizasyon yok. Çamurdan dolayı çocuklarımız okula gidemiyorlar. Mahallede engelli ve hasta arkadaşlarımız vardır. Bir hasta olduğunda ambulans mahalleye giremiyor. Okula giden öğrenciler için öğrenci servisi çamurdan dolayı mahalleye giremiyor. Yetkililer bir an önce harekete geçip bu sorunu gidersinler.” Hasta olduğu için çamurdan dolayı hastaneye gidemediğini söyleyen Mehmet Körpe, “Bizim evin önü su ve çamurdan geçilmiyor. Dışarıya çıkamaz olduk. Yaşlı ve hastayım. Hastalığım ağırlaştığı zaman çamurdan dolayı hastaneye gidemiyoruz” dedi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım