Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Gasp olayına karışan şahıs yakalandı

VİDEO HABER – Gasp olayına karışan şahıs yakalandı
04 Mart 2020 - 17:42

Van’ın İpekyolu ilçesinde B.K. isimli şahsın arkasından yaklaşarak tehdit eden ve telefonunu gasp eden şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 DİYARBAKIR YENİGÜN – Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet/Gasp Büro Amirliğine gelen B.K. isimli şahsın alınan müracaatında, İlimiz İpekyolu İlçesi Serhat Mahallesi Garipler 2. Sokak üzerinde yaya olarak ikametine doğru yürüdüğü esnada, arkasından kendisini takip eden yüzü maskeli ve yeşil montlu bir şahsın yaklaşarak tabanca ile kendisini tehdit ederek ‘sesini çıkarma öldürürüm, telefonu ver.’ diyerek telefonunu gasp edip olay yerinden ayrıldığını beyan etmesi üzerine;

Alınan bilgiler çerçevesinde şüphelinin kimlik tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak yapılan kamera, sokak ve eşkâl çalışmaları sonucunda, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen S.Ş. isimli şüpheli görevlilerimizce gasp ettiği telefon, 1 adet tabanca ve 15 adet fişek ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Gözaltına alınan şüpheli S.Ş.’nin cep telefonuna ve paraya ihtiyacı olduğundan dolayı, müştekiyi sokakta yaya ve yalnız yürüdüğünü gördüğü esnada belirli bir süre takip ettikten sonra, arkasından yaklaşarak, silahla tehdit etmek suretiyle cep telefonunu gasp ettiğini beyan ettiği bildirildi. Gözaltına alınan şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evrakıyla birlikte çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandığı belirtildi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım