Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Covid-19 tedavisi görüp iyileşen doktor görevine döndü

VİDEO HABER – Covid-19 tedavisi görüp iyileşen doktor görevine döndü
30 Ağustos 2020 - 18:33

DİYARBAKRI YENİGÜN – Yaklaşık bir ay önce Covid-19’a yakalanan ve tedavi görüp iyileşen doktor Vedat Deniz, ‘Hastalarım beni bekliyor’ diyerek hemen görevinin başına döndü.

Covid-19 hastalık sürecini anlatan Batman Bölge Devlet Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Vedat Deniz, “Batman Bölge Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Yaklaşık bir ay önce Covid-19’a yakalandım. Önceleri baş ağrısı ve ateşim vardı. Sonra şiddetli kas ve eklem ağrıları yaşamaya başladım. Ardından duyu ve tat kaybı gelişti. İştahım yoktu, hiçbir şey yiyemez olmuştum.” dedi.

“Çok korktum”

“Doktor olmama rağmen çok korkmuştum” diyen Deniz, “İlk 5 gün çok zor geçti, böyle devam ederse ben nasıl dayanabilirim diye düşünmeye başlamıştım. Kafamı toparlayamıyordum. Bu meretten biran önce kurtulmalı ve görevimin başına dönmeliydim. İlaçlarımı düzenli kullanıyordum fakat iştahım olmadığı için yeteri kadar beslenemiyordum. Kendimi zorlayarak bol sıvı, taze meyve ve sebze tüketmeye başladım. İki haftanın sonunda şikâyetlerim azalmıştı fakat halsizliğim devam ediyordu.” diye konuştu.

“Maske, sosyal mesafe ve hijyen”

Maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat çeken Deniz, şöyle devam etti: “Birkaç gün sonra yaptırmış olduğum kontrol testim de negatif çıkınca hiç vakit kaybetmeden görevimin başına döndüm. Bana ihtiyacı olan hastaları bekletmek olmazdı. Özellikle şunu belirtmek isterim ki, ‘maske, sosyal mesafe ve hijyen’ bu üç kural şu pandemi sürecinde büyük önem taşımaktadır. Lütfen kurallara uyalım, uymayanları da uyaralım.”(İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım