Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Aileler gece nöbetine de başladı

VİDEO HABER – Aileler gece nöbetine de başladı
05 Mart 2020 - 11:01

Çocuklarının PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti devam ederken ailelerden Celil Begdaş ile Süleyman Aydın, bundan sora geceleri de nöbetine tutacaklarını söyledi

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Çocuklarının PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 185’inci gününde de devam ediyor. Şimdiye kadar akşam saatlerinde eylemlerine son veren ailelerden Celil Begdaş ile Süleyman Aydın dün akşamdan itibaren gece de evlat nöbetinde olup sabahlama kararı aldı.

‘Gece de eve gitmeyeceğiz’

4 yıl önce örgüt tarafından kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Özkan Aydın için oturma eylemine katılan Aydın, bundan sonra gece de eve gitmeyeceğini söyledi. Aydın, “Çünkü eve gidiyoruz evde bir huzur yok. Artık vicdanları varsa gelsinler, çocuklarımızı istesinler. Çocuklarımız artık evlerine gelsin. Biz eve gidiyoruz, çocuklarımız, ‘hani bir gelişme var mı. diye soruyor. Ama biz çaresizce hiçbir şey söyleyemiyoruz. O yüzden biz kararlıyız. Ya öleceğiz ya da çocuklarımızı getirsinler bize. Kararlıyız gitmiyoruz bir yere. Bundan sonra sabahlayacağız” dedi.

‘Çocuklarımız gelene kadar biz buradayız’

Oğlu için oturma eyleminde olan Celil Begdaş da bundan sonra gece de kalacaklarını ve kesinlikle kalkmayacaklarını vurguladı. Begdaş, “Çocuklarımız gelene kadar biz buradayız. Ölsek bile biz buradan gitmeyeceğiz. Büyütüyoruz çadırı, yer yoktur artık çadırda. Halk gümbür gümbür geliyor. Tüm millet yığılmaya başladı. Sabaha kadar burada kalacağız. Hiçbir yere gitmeyeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım