Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – 11 ilde kamu kurumları operasyonu: 51 gözaltı

VİDEO HABER – 11 ilde kamu kurumları operasyonu: 51 gözaltı
03 Ekim 2020 - 19:33

Diyarbakır merkezli 11 ilde gerçekleştirilen operasyonda, kamu kurumlarını 11 milyon lira zarara uğratan ve aralarında 14 kamu personelinin de bulunduğu 77 şüpheliden 51’i gözaltına alındı.

 

YENİGÜN HABER – Diyarbakır merkezli 11 ilde kamu kurumları operasyonu yapıldı. Diyarbakır Valiliğinden, konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen ‘Nitelikli Dolandırıcılık, Resmî Belgede Sahtecilik, Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda veya İlaçların Ticareti’ yapan şahıs veya şahısların engellenmesine yönelik soruşturma kapsamında; hayvanlara mükerrer ve sahte küpe takan, aşı uygulama ve sevk işlemlerinde usulsüzlük yapan, insan ve toplum sağlığına zarar verecek hayvansal gıdaları piyasaya süren ve sürülmesine aracılık eden ve kamu kurumlarını ilk tespitlere göre yaklaşık olarak 11 milyon TL zarara uğrattığı tespit edilen, aralarında 14 kamu personelinin de bulunduğu toplam 77 şüpheli şahıs tespit edilmiştir” denildi.

51 kişi gözaltına alındı

Diyarbakır merkezli olmak üzere Şanlıurfa, Mardin, İstanbul, Sakarya, Erzurum, Ağrı, Batman, Bursa, Elazığ ve Konya’da, 3 Ekim 2020 günü eş zamanlı operasyon düzenlendiğinin belirtildiği açıklamada, “Operasyonda; 51 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 234 adet hayvan pasaportu, 2 bin 210 adet orijinal hiç takılmamış hayvan küpesi, 2 bin 936 adet takılıp sökülmüş hayvan küpesi, 4 adet hayvan küpesi sökmeye yarar pense, çok sayıda dijital materyal, hayvan sevklerine yarar belgeler, çek ve senet, 6 adet ajanda, 3 adet ruhsatsız tabanca ve 4 adet kurusıkı tabanca, suçtan elde edildiği değerlendirilen 435 bin TL para bulunarak el konulmuştur. 26 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.  (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım