Diyarbakır Yenigün

Veli’nin failleri hâlâ bulunamadı!

Veli’nin failleri hâlâ bulunamadı!
30 Ocak 2020 - 11:46

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde metruk bir evde yüzü parçalanmış halde bulunan 8 yaşındaki Veli Dümez’in ölümü ile ilgili fail ya da failler hâlâ bulunabilmiş değil

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Çınar ilçesine bağlı Başalan (Sergelya) Mahallesinde terk edilmiş harabe bir evde ölü bulunan 8 yaşındaki Veli Dümez’in ölümü ile ilgili olayın üzerindeki sır perdesi hâlâ aralanamamışken, fail ya da faillerin tespit edilememesi Sergelya Mahallesi’nde ve civar yerleşim yerlerinde huzursuzluğa sebep oluyor.

“Sabaha kadar deliller toplandı”

21 Ocak akşam saat 22.00 sıralarında bakkal işleten babası M.D.’nin yanından eve gitmek için ayrılan 8 yaşındaki Veli Dümez’in, babasının eve gelmesi ile evde olmadığı fark edildi. Çocuğun kayıp olmasının fark edilmesi ile cami hoparlörlerinden anons yapılarak köylülerden yardım istendi. Yapılan aramalar sonucu gece 00.00 sıralarında kayıp çocuk metruk bir evde yüzü parçalanmış halde ölü olarak bulundu. Yakınları tarafından Bismil Devlet Hastanesine kaldırılan küçük çocuk, daha sonra otopsisi yapılmak üzere Diyarbakır’a sevk edildi. Çocuğun bulunduğu terk edilmiş harabe ev ve mahallede olay yeri inceleme ekibi ve jandarma tarafından sabaha kadar inceleme yapıldı, deliller toplandı.

“Vahşi bir cinayete kurban gittiği düşünülüyor”

Küçük çocuğun vahşi bir cinayete kurban gittiği düşünülürken, vücudu kesilerek, köpek ya da yabani bir hayvan parçalamış imajı verilmeye çalışıldığı öne sürülüyor.  Olay sonrası Veli Dümez’in dayısı V.T, dayısının oğlu Ö.T, halası H.T ve komşusu G.B jandarma ekiplerince şüpheli olarak gözaltına alındı. Alınan ifadelerin ardından öldürülen çocuğun dayısının oğlu Ö.T ve komşusu G.B kolluk ifadelerinin ardından, dayısı V.T. ve halası H.T. mahkeme sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylece gözaltında olay ile bağlantılı kimse kalmadı.

“Sergelya ve civar yerleşim yerlerinde büyük infiale sebep oldu”

Sergelya ve civar yerleşim yerlerinde büyük infiale sebep olan vahşi cinayet sonrası öldürülen 8 yaşındaki Veli Dümez’in yakınları ve vatandaşlar bir an önce olayın aydınlatılması ve suçluların hak ettiği cezaya çarptırılmalarını bekliyor. (İLKHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım