Diyarbakır Yenigün

Video Haber: Sur’daki güvenlik noktaları kaldırıldı

Video Haber: Sur’daki güvenlik noktaları kaldırıldı
22 Nisan 2019 - 17:46

Diyarbakır’da 2016 Sur olayları sırasında, ilçenin girişinde kurulan güvenlik noktaları eş zamanlı olarak kaldırıldı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIINIZ

Remziye ÇELİK

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde yaşanan çatışmalar sırasında güvenlik amacıyla kurulan güvenlik noktaları 31 Mart yerel seçimlerinden sonra İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kaldırıldı. Güvenlik noktalarındaki kulübelerin kaldırılmasını izleyen vatandaşlar durumla ilgili bilgileri olmadığını belirttiler. Güvenlik noktalarının kaldırılması ise Diyarbakır ile Sur ilçesinde yaşayan esnaf ve halk tarafından olumlu karşılandığı gözlemlendi. Güvenlik noktalarının kaldırılmasının ardından vatandaşlar yolu kullanmaya başladı.

“Vatandaş güvenlik noktalarından rahatsızdı”

Veysel isimli bir vatandaş ise güvenlik noktalarının kaldırılmasının doğru bir karar olarak bulduklarını belirterek, “Zaten güvenlik noktalarının olması saçmaydı. Bence daha iyi oldu. Bir sorun yoktu burada. Vatandaşların çoğu bu güvenlik noktalarından rahatsızdı” dedi.  Esnaf olan Abdulvahap Aydın ise güvenlik kulübesi noktalarının kaldırılmasının güvenlik açısından sorun olabileceğini savundu. Aydın, “Güvenliğin içimizde olması bizim için daha iyiydi. Burada esnafız ve güvenliğimiz açısından buradaki kulübelerin olması bizim açımızdan iyiydi. Güvenliğin bize bir zararı yok, aramızda çıksa belki biz zararlı çıkarız” şeklinde konuştu.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım