Diyarbakır’da Veteran Karate Takımı kuruluyor

Diyarbakır’da Veteran Karate Takımı kuruluyor
Diyarbakırlı Karate Milli takım antrenörleri ile eski milli kareteciler, Diyarbakır’da Veteran Karate Takımı kurmaya karar verdi. Şubat 2019 da yapılacak...

Diyarbakırlı Karate Milli takım antrenörleri ile eski milli kareteciler, Diyarbakır’da Veteran Karate Takımı kurmaya karar verdi. Şubat 2019 da yapılacak olan Büyükler ve Veteranlar Türkiye Karate Şampiyonasına katılmak için hazırlıklarına başlayan takımın hedefi, şampiyonada derece yapmak

Diyarbakırlı Karate Milli takım antrenörleri ile eski milli kareteciler, Şubat 2019 da yapılacak olan Büyükler ve Veteranlar Türkiye Karate Şampiyonası öncesi Diyarbakır Gençlik ve spor Kulübünde hazırlık antrenmanlarına başladı. Şubat 2019 da yapılacak olan Büyükler ve Veteranlar Türkiye Karate Şampiyonası öncesi Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübünde Hazırlıklarını sürdüren Veteranlar takımı, antrenmanlarına Türkiye Milli takımlar Antrenörleri Mehmet Yazar,Hasan Kaya, Diyarbakır Karate İl Temsilcisi ve Milli sporcu Ahmet Yazar, Diyarbakır  Eğitim Kurulu Başkanı Mehmet Tunç, Hüseyin Aktürk, Mehmet Turan , Nevzat Bozkuş, İbrahim Kaya ve Rıdvan Karahan katıldı.

“Eskiler geride kaldı”

Eski Karate Şampiyonu Nevzat Bozkuş uzun yıllardır karate sporu ile uğraştığını ama işlerinde dolayı çok sevdiği karate sporunun bırakmak zorunda kaldığını söyledi.  Bozkuş, “Halen aktif olan karate milli takım antrenör arkadaşlarım ile Antreman yapmak imkanı buldum çok sevindim. Eski yıllara gittim adete Artık eskiler geride kaldı gelmeyecek. Bizler aktif olmasa da spor yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Hedefimiz dereceye girmek”

Uzun yıllardır karate sporu il uğraşan Doktor Mehmet Turan ise 2017 yılında Büyükler ve Veteranlar müsabakalarına katılarak 3’üncülük madalyasını kazan isim olmuştu. Turan, “Bu yılda takım arkadaşlarım ile Şubat 2019 da yapılacak olan Büyükler ve Veteranlar Türkiye Karate Şampiyonasına hazırlıklarımızı tüm hızı ile devam ediyoruz. Hedefimiz buradan dereceye girerek madalya almak olacaktır” diye konuştu.

 Mehmet Tunç Nezaretinde hazırlanıyorlar

Yusuf  Batın Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Tunç  ile hazırlanan Diyarbakırlı Karate Antrenörleri, hedeflerinin Diyarbakır karatesinin daha iyi bir yerlere getirmek olduğunu söyledi.   Kihoni Kata ve Kumite çalışmaları ile hazırlıklarını sürdürdüklerinin altını çizen Tunç, “Asıl hedefimiz Diyarbakır Karate sporun daha iyi yerlere getirmek ve önümüzde 2019 yılında önümüzde yapılacak olan Büyükler ve Veteranlar Türkiye Karate Şampiyonasına katılmak” diye belirtti. Diyarbakır Karate il Temsilcisi Ahmet Yazar, çalışmalarına geçen hafta başladıklarını söyledi. Yazar, çalışmalarına geçen hafta başladıklarını söyledi. “Amacımız eski ve yeni hocalarımız ile antrenman yaparak bir araya gelmek ve genç antrenörlere örnek olmak” dedi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.