Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Sokağa çıkma yasağı helikopterle denetleniyor

VİDEO HABER – Sokağa çıkma yasağı helikopterle denetleniyor
18 Nisan 2020 - 15:16

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Dünya genelinde hızla yayılan Covid-19 salgınının ardından Türkiye’de virüsün bulaşma ve yayılma riskini azaltmak için tedbirler alınmaya devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından 30 Büyükşehir ve Zonguldak il sınırları içerisinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Covid-19 salgınının yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında; 65 yaş ve üstü olanlar, kronik hastalığı bulunanlar ile 20 yaş ve altındakilerin dışarı çıkmalarının yasaklanması ve diğer yaştaki vatandaşların da zorunlu olmadıkça evden dışarıya çıkmamalarının istenmesinin ardından, İçişleri Bakanlığınca saat 24.00’da başlayıp 19 Nisan saat 24.00’a kadar sürecek sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sokağa çıkma yasağının ardından yasak kapsamı dışında kalan vatandaşların denetimi için Diyarbakır’ın birçok noktasından polis kontrol noktaları kuruldu.

Polis araçlarının ve ekiplerinin giremediği sokaklarda bulanan vatandaşların denetimi ise havadan Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne ait polis helikopteri ile yapılıyor.

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlar, helikopter ile tespit edilerek karada görev yapan ekiplere bildiriliyor. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım